WOJCIESZYCE: Piast Dziwiszów lepszy od Woskaru

Środa, 30 kwietnia 2008, 20:50
Aktualizacja: 20:52
Autor: ROB
Podopieczni Artura Sety pokonali Woskar na wyjeździe aż 5:2 w 20. kolejce klasy A.

Mecz rozpoczął się pomyśli gospodarzy. Zawodnicy ze Szklarskiej Poręby przeważali i stworzyli kilka znakomitych okazji. Okrasą tego meczu były indywidualne pojedynki Tomasza Sobolewskiego z grającym trenerem dziwiszowian ArturemSetą. Obaj byli nieustępliwi i popisali się kilkoma znakomitymi zagraniami.
To właśnie Sobolewski pięknym strzałem z ponad 20 metrów otworzył wynik. Bramkarz Piasta Szymon Skupin był bez szans.

Goście doszli do głosu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Dośrodkowanie .. z lewej strony wykończył niepilnowany w polu karnym Piotr Grycki.

W drugiej części worek z bramkami się rozwiązał. Piłkarze Woskaru wyszli zdekoncentrowani, co bezlitośnie wykorzystali goście. W 50 minucie gola zdobył Radosław Kogut a w 54 na 3:1 podwyższył Piotr Grycki. Wcześniej kontuzji doznał obrońca gospodarzy Krzysztof Jahn (Piast zdobył gola momencie, gdy Jahn był poza boiskiem).

W 66 minucie ponownie Grycki podwyższył na 4:1 i było po meczu. Ale pech nie opuszczał gospodarzy. Samobójczą bramkę zdobył Michał Mackiewicz. W 76 minucie na otarcie łez dla gospodarzy trafił Paweł Stefanowicz.

Woskar Szklarska Poręba – Piast Dziwiszów 2:5 (1:1)
Sobolewski 17', Stefanowicz 76' oraz Grycki 45', 54', 66', R. Kogut 50', samob. 70'
Woskar: Niemiec – Woźniak, Mackiewicz, Jahn, Kowalski, Misiura, Tatomir, Sobolewski, Wołczyk, Maczek, Stefanowicz.
Piast: Skupin – Kubicz, Gurazda, Paul, Kogut R., Małkowski, Chwedorowicz, Seta, Duzinkiewicz, Grycki, Kogut B.

Pozostałe wyniki:
Rudawy Janowice - Spójnia Sady 0:1
Olimpia II Krzeszów - Orzeł Mysłakowice 1:4
Bóbr Marciszów - Olimpia Kowary 3:6
Victoria Czadrów - LZS Łomnica 1:3
mecze Gambit Chełmsko - Pub Gol i Pogoń Świerzawa - Orzeł Wojcieszów odbędą się w czwartek.