Zalogowanych: 22

Jelenia Góra: PGNiG Superliga: Falstart KPR–u

Środa, 3 września 2014, 19:35
Aktualizacja: Czwartek, 4 września 2014, 21:21
Inauguracja sezonu 2014/2015 PGNiG Superligi, podobnie jak przed rokiem, dla szczypiornistek z Lublina. Aktualne mistrzynie Polski wygrały w Jeleniej Górze różnicą 14 bramek.

Podopieczne Michała Pastuszko bardzo przyzwoicie prezentowały się w okresie przygotowawczym do sezonu wygrywając m.in. międzynarodowy turniej Stoor Cup w Jeleniej Górze, ale pierwszy mecz o punkty wyraźnie im nie wyszedł. Mimo dobrego początku i prowadzenia 2:0 i 4:2 w kolejnych minutach gra się wyrównała. Od stanu 5:5 jeleniogórzanki straciły 5 goli z rzędu, na co wpływ mogło mieć kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów i mocne rzuty rywalek w okolicach głowy bramkarki KPR-u. Trzy minuty przed przerwą lublinianki prowadziły różnicą 8 bramek (6:14), ale do przerwy było 9:16.

Po zmianie stron przyjezdne przez dziesięć minut utrzymywały prowadzenie w okolicach 6-7 bramek, ale w kolejnym fragmencie znowu podkręciły tempo i dzięki solidnej obronie, przez którą żółto-niebieskie nie mogły się przedrzeć wyprowadzały szybkie kontry dobijając KPR. W 51. minucie jeleniogórzanki przegrywały 20:29, by w ciągu niespełna 6 minut stracić kolejne 7 goli (20:36). Ostatecznie KPR uległ mistrzyniom Polski 24:38, a okazję do rehabilitacji będzie mieć za 3 dni, kiedy to w Koszalinie zmierzy się z miejscową Energą.

Najwięcej bramek dla gospodyń strzeliła Małgorzata Mączka (9), z dobrej strony pokazała się Jelena Bader (5 bramek), a w ekipie gości najskuteczniejsze okazały się byłe jeleniogórzanki: Agnieszka Kocela (7 goli) i Marta Gęga (5).

- To nie jest tak, że z dziewczyn zeszło powietrze, że nie miały siły. Myślę, że psychicznie przegrały. Nastawialiśmy się na bardzo wyrównaną walkę i ta walka była, dochodziliśmy do sytuacji rzutowych, ale dziewczyny rzucały nie tam gdzie się umawialiśmy - powiedział po meczu trener KPR-u Michał Pastuszko.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 24:38 (9:16)
KPR: Kozłowska, Ścigała - M.Mączka 9, Bader 5, Buklarewicz 3, Wiertelak 2, Dąbrowska 2, Grobelska 1, A.Mączka 1, Michalak 1, Uzar, Jasińska, Oreszczuk.
MKS: Dzhukeva, A.Baranowska - Kocela 7, Gęga 5, Małek 4, Drabik 4, Mihdaliova 4, Rola 3, Kozimur 3, Syncerz 3, Repelewska 2, Skrzyniarz 1.