Zalogowanych: 28

Jelenia Góra: Pewne zwycięstwo kadetów, Gwardia wyraźnie gorsza

Sobota, 5 marca 2011, 14:03
Aktualizacja: Niedziela, 6 marca 2011, 20:04
Kadeci Klubu Sportowego Sudety po zajęciu czwartego miejsca w rundzie zasadniczej gr. B trafili do grupy drużyn walczących o miejsca 7–13 w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Koszykówki. W spotkaniu drugiej kolejki odnieśli pewne zwycięstwo nad Gwardią Wrocław i z kompletem zwycięstw wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

W rywalizacji o miejsca 7-13 Sudety mają już zaliczone cztery zwycięstwa z rundy zasadniczej, które odnieśli z rywalami ze swojej grupy. W sobotnie przedpołudnie na parkiecie przy ul. Sudeckiej podejmowali MKS Gwardię Wrocław, która po 6 rozegranych meczach wyprzedzała nasz zespół o jeden punkt.

Od samego początku niepodzielnie rządzili jeleniogórzanie, którzy pierwszą kwartę wygrali 20:7. W drugiej odsłonie kontynuowali skuteczną grę pod koszem rywala i dołożyli kolejne 7 "oczek" do swojej przewagi, zwyciężając 25:18. Po zmianie stron koszykarze Gwardii starali się nawiązać walkę, w 27 min. przegrywali 33:59. Końcówka należała do wrocławian, ale tą część gry również wygrali gospodarze, tym razem minimalnie (20:19). W ostatniej kwarcie świetnie pod koszem gości spisywał się Łapucha, w 37 min. było już 83:51 dla miejscowych. Po raz kolejny Taraszkiewicz i Drąg poprowadzili swój zespół do zwycięstwa, a cały mecz zakończył się wynikiem 86:59.

W następnej kolejce, 12 marca Sudety jadą do Wrocławia na mecz z drugim zespołem WKK.

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Gwardia Wrocław 86:59 (20:7, 25:18, 20:19, 21:15)

Sudety: Taraszkiewicz, Drąg, Łapucha, Rozenek, Kolasiński, Regner, Ruciński, Mnich, Dąbrowski.

Gwardia: Kundelis, Chodor, Sokołowski, Kowalski, Kwiatkowski, Mosijewicz, Sidorowicz, Łasica.