DZIWISZÓW: Pewne punkty Piasta Dziwiszów

Niedziela, 27 kwietnia 2008, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Benny
Piast nie dał żadnych szans Janowicom Wielkim i pewnie wygrał 3:0. Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szanowali piłkę i mądrze przeprowadzali akcje, dzięki czemu zepchnęli gości do głębokiej defensywy.

Od początku gospodarze wzięli się do pracy i przycisnęli rywala. Po kilku niecelnych strzałach i kilku okazjach bramkowych, w końcu gospodarze dopięli swego. W 21 minucie wyszli na prowadzenie po golu Gryckiego.

Pożniej gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na drodze stawał bramkarz gości.
Janowice tylko od czasu do czasu wyprowadzały kontry, które kończyły sie niecelnymi strzałami.
Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron to Janowice przycisnęły, i wypracowały sobie cztery sytuacje, które mogły zakończyć się golem, lecz piłka albo mijała światło bramki, albo parował ją bramkarz Dziwiszowa – Szymon Skupin.

Dziwiszów nie miał już takiej przewagi jak pierwszej połowie, ale mimo to, ku uciesze kibiców, potrafił podwyższyć prowadzenie.
W 75 minucie po zaciętej walce na skrzydle, piłka ląduje pod nogami Gryckiego, który strzałem pod poprzeczkę, po raz kolejny pokonuje bramkarza z Janowic.

Piast poszedł za ciosem, atakował chcąc pokazać swoją wyższość. To się udało, bo 5 minut później było już 3:0. Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Małkowski, który lekkim strzałem całkowicie zaskakuje bramkarza gości.

Goście próbowali jeszcze coś zmienić w tym meczu, lecz defensywa Piasta była nie do przejścia.

Piast Dziwiszów – Rudawy Janowice Wielkie 3:0 (1:0)
Bramki: Grycki dwie 21’ i 75’, Małkowski 80’
Piast: Skupin – Kubicz, Paul, Gurazda, Duzinkiewicz, Małkowski, Seta, Chwedorowicz, Kogut R., Grycki, Kogut B.

Fotorelacja z tego meczu, a także podsumowanie kolejki w klasie A, wieczorem.