Zalogowanych: 4

Głuchołazy: Pewna wygrana w Głuchołazach

Sobota, 15 września 2012, 22:28
Aktualizacja: 22:45
Od pokaźnego zwycięstwa rozpoczęły mecze przedsezonowe koszykarki KS "Wichoś" Jelenia Góra. Nasze zawodniczki pewnie pokonały dziś w Głuchołazach koszykarki miejscowego MUKS–u Chrobry 70:47 (17:10, 14:16, 16:8, 23:15).

Jeleniogórzanki wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i od pierwszej minuty uzyskały przewagę która powiększały z minuty na minutę. W 18. minucie prowadziły 31:20 i wydawało się ze szybko zapewnią sobie zwycięstwo. Wystarczyły jednak trzy udane akcje przeciwniczek, by przewaga stopniała do 5 punktów. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. Znakomita współpraca w ataku i w obronie pozwoliła powiększyć prowadzenie do 17 punktów w 28. minucie gry. Wówczas faktem stało się że "Wichoski" wygrają to spotkanie. Czwarta kwarta to koncertowa gra jeleniogórzanek i tercetu Żaneta Sojka, Joanna Pawlukiewicz i Agnieszka Balsam powiększającego przewagę naszego zespołu. Trenerzy nie kryją zadowolenia z postawy całego zespołu, gdyż właśnie gra zespołowa była i powinna być największym atutem zespołu ze szczególnym nastawieniem na defensywę. Dziś obrona zdaniem szkoleniowców Rafała i Eugeniusza Sroki może napawać optymizmem. Szkoleniowców cieszy fakt, że mimo braku trzech zawodniczek, które dołączą do zespołu w przyszłym tygodniu (Marty Klementowskiej, Joanny Mochol oraz Dagmary Palewicz) widać siłę zespołu. W niedzielę kolejny mecz tym razem z kadetami Śląska Wrocław we Wrocławiu na ulicy Mieszczańskiej o godzinie 12.00.

MUKS Chrobry Głuchołazy - KS Wichoś Jelenia Góra 47:70 (10:17, 14:16, 8:16, 15:23)

Wichoś: Joanna Pawlukiewicz 19 pkt, 7 zb, Żaneta Sojka 12 pkt (4x3 pkt), Natalia Owsianska 11 pkt, 7 zb, Agnieszka Balsam 9 pkt, 5 zb, Kamila Jaworowska 9 pkt, Natalia Fojna 4 pkt, Karolina Polis 3 pkt, Katarzyna Fredziak 2 pkt, Daria Aleksandrowicz 1 pkt