Zalogowanych: 24

II-liga koszykarzy: Pewna wygrana Sudetów

Niedziela, 20 marca 2011, 20:26
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 15:52
Walczący o udział w fazie play–off rozgrywek II–ligi, koszykarze Sudetów pokonali Politechnikę Częstochowa 78:44, utrzymując tym samym czwartą pozycję w tabeli.

Od początku niedzielnego spotkania na parkiecie dominowali gospodarze. Obraz gry odzwierciedlał pozycje w tabeli obu ekip, po 4 minutach Sudety prowadziły 13:1, a pierwszą część gry wygraliśmy w stosunku 23:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem w pierwszej kwarcie był Łukasz Niesobski - 9 pkt.

W drugiej odsłonie na jeleniogórski parkiet powrócił Rafał Niesobski, który ostatni mecz rozegrał 12 lutego (przeciwko KK Bytom). Mimo nie do końca wyleczonej kontuzji barku pokazał się z bardzo dobrej strony, przyczyniając się do powiększenia przewagi nad rywalami do 25 punktów. Do przerwy Sudety prowadziły 42:17.

W trzeciej kwarcie bracia Niesobscy wraz z Wiluszem nie mieli litości nad koszykarzami z Częstochowy. W 26 min, było już 58:23, a na ostatnią odsłonę koszykarze wychodzili przy stanie 64:30.

W czwartej kwarcie gra się wyrównała, jednak rezultat spotkania 28. kolejki pomiędzy Sudetami a Politechniką nie był zagrożony. Wynik na 78:44 ustalił rzutem za 3 pkt. najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy - Łukasz Niesobski. Dobry występ zanotowali także Samiec (12 pkt.) oraz Minciel (11 pkt. i 13 zbiórek).

Dzięki zwycięstwu Sudety utrzymały czwartą lokatę, a do rozegrania w rundzie zasadniczej pozostały dwa mecze. W najbliższą środę podopieczni trenera Taraszkiewicza zagrają w Rudzie Śląskiej z miejscową Pogonią.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - AZS Politechnika Częstochowa 78:44 (23:5, 19:12, 22:13, 14:14)

Sudety: Ł.Niesobski 17, R. Niesobski 14, Samiec 12, Minciel 11, Wilusz 10, Maryniewski 5, Kozak 5, Matczak 2, Czekański 2, Hajbowicz.

AZS: Sztajn er 19, Pałac 6, Rynkiewicz 4, Dąbrowski 4, Kotlewski 3, Sośniak 3, Szlichta 3, Bluma 2, Pławucki, Kotyza.