Legnica: Pewna wygrana liderujących Sudetów z outsiderem II ligi

Sobota, 22 grudnia 2007, 20:41
Aktualizacja: Niedziela, 23 grudnia 2007, 14:23
Autor: Łukasz Stawski
Nie było niespodzianki w meczu XV kolejki II ligi koszykarzy, w której Sudety Jelenia Góra rywalizowały z najsłabszą w tabeli Olimpią Legnica. Liderujący w tabeli jeleniogórzanie nie mieli większych problemów z odniesieniem wygranej w hali rywala i pewnie triumfowali 86:60.

Spotkanie liderujących w II lidze jeleniogórzan z najsłabszą w tabeli Olimpią było okazją do przetestowania różnych rozwiązań personalnych i taktycznych. Potencjał i możliwości obu zespołów są na tyle różne że trener Sudetów Ireneusz Taraszkiewicz dał szansę gry wszystkim zgłoszonym do protokołu meczowego graczom. W barwach jeleniogórskiej drużyny zadebiutował pochodzący z Bolesławca Paweł Minciel.

Już po pierwszej kwarcie Sudety prowadziły pewnie 21:11 W drugiej odsłonie w szeregi jeleniogórzan wkradło się rozprężenie i gracze lidera sprawiali wrażenie jakby uwierzyli iż ten mecz uda im sie rozstrzygnąć "na stojąco". Tą część gry Sudety przegrały 13:21 i do przerwy prowadziły tylko 34:32. W III i IV odsłonie wszystko jednak wróciło do normy i mecz zakończył się wysoką wygraną jeleniogórzan 86:60

Wyniki innych meczów: Śląsk II Wrocław – MKKS Zabrze 57:114, AZS Politechnika Opole – VB Leasing Siechnice 96:62, Open Basket Pleszew – Pogoń Prudnik 94:69, AZS OSRiR Kalisz – Spójnia Stargard Szczeciński 78:76, AZS Radex Szczecin – UKKS 2000 Leszno 88:59, Doral Staropolanka Nysa Kłodzko – AZS PP Big Plus Poznań 101:85

Olimpia Legnica – Sudety Jelenia Góra 60:86 (11:21, 21:13, 13:26, 15:26)
Sudety: Czech 20, Samiec 14, Terlikowski 12, Matczak 11, Skrzypczak 10, Sterenga 7, Minciel 4, Wilusz 4, Kołodziej 2, Niesobski 2, Chmieliński, Klimek.