Kotlina Jeleniogórska: Pewna wygrana Karkonoszy

Sobota, 4 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2007, 19:46
W meczu sparingowym Karkonosze lepsze od Lotnika

W rozegranym na stadionie w Jeżowie Sudeckim pojedynku kontrolnym tamtejszy Lotnik uległ Karkonoszom Jelenia Góra 1:2 (1:1). Zwycięstwo jeleniogórzan było dość pewne, jednak należy wspomnieć że w Lotniku zabrakło kilku podstawowych zawodników: Roberta Jończego, Dariusza Marciniaka, Jarosława Kondraciuka i Roberta Idziego. W zespole z Jeżowa wystąpiło za to trzech nowych graczy: Mariusz Ciepiela - Kowalski i Łukasz Zwierzyński (obaj z Karkonoszy Jelenia Góra) oraz Mateusz Kraiński (Orzeł Mysłakowice).

Sam mecz, a zwłaszcza jego pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie. Od początku stroną przeważającą byli jeleniogórzanie, jednak to gospodarze pierwsi zdobyli gola. Po wzorowo przeprowadzonej kontrze i błędzie bramkarza Adama Małeckiego, który potknął się na własnym przedpolu jako pierwszy na listę strzelców wpisał sie w 12 minucie Michał Zieliński. Po chwili mogło być 2:0 dla Lotnika, jednak strzał M. Kowalskiego - Ciepieli minimalnie minął słupek bramki gości. Karkonosze doprowadziły do wyrównania w 39 min. po solowej akcji Łukasza Kowalskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Karkonoszy, które przyniosły powodzenie w 60 minucie. Zwycięskiego jak się okazało gola zdobył, po dokładnym podaniu Adama Jaworskiego, Łukasz Kusiak. Wcześniej bo w 55 min. strzał Przemysława Wajdy wylądował na poprzeczce bramki gospodarzy. Najlepszą sytuację bramkową dla Lotnika miał w 57 min. Michał Gołąb jednak jego strzał z pierwszej piłki, pewnie zmierzający w światło bramki, na poprzeczkę sparował Michał Dubiel. W końcówce jeleniogórzanie mieli kilka okazji na podwyższenie wygranej, z których najlepszej nie wykorzystał Marcin Zagrodnik, gdyż jego uderzenie w 90 min. efektownie obronił Jan Szaciłło.