Jelenia Góra: Pewna wygrana juniorek MKS MOS Karkonosze

Niedziela, 18 listopada 2007, 18:04
Aktualizacja: 18:17
Autor: Łukasz Stawski
Udany weekend mają za sobą zespoły młodzieżowe MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Juniorki pokonały na własnym parkiecie Spartakusa Wschowa, zaś młodziczki wygrały na wyjeździe z UKS Mniszkiem Boguszów Gorce 67:65.

Mecz juniorek z zespołem z Wschowy przez pierwsze trzy kwarty był bardzo wyrównany. Po 30 minutach Karkonosze wygrywały tylko 41:35. W ostatniej odsłonie jeleniogórzanki poprawiły jednak grę w obronie i za sprawą skutecznych akcji Marzeny Kowalczyk i Joanny Pawlukiewicz wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę i zapewniły sobie zwycięstwo w meczu. Goście ze Wschowy wyraźnie nie wytrzymali trudów rywalizacji kondycyjnie.

Po zakończeniu meczu juniorek w hali Szkoły Podstawowej nr nr 10 odbył sie pokazowy mecz młodziczek Karkonoszy z kolegami i koleżankami niepełnosprawnego Damiana Łyczaka – lat 9, który urodził się z otwartą przepukliną oponowo–rdzeniową odcinka lędźwiowo–krzyżowego kręgosłupa oraz wodogłowiem i stopami końsko–szpotawymi. Klub Karkonosze poważnie zaangażował się w zbiórkę pieniędzy, które mają umożliwić zakup windy za 18 tysięcy złotych. Dzięki niej poruszający sie na wózku chłopiec będzie mógł swobodnie opuszczać mieszkanie. Dzień przez meczem zawodniczki MKS MOS spotkały się z Damianem w domu i pomagały mu urządzić wnętrze jego pokoju.

Liga juniorek: Karkonosze Jelenia Góra – Spartakus Wschowa 59:41 (10:11, 17:15, 14:9, 18:6)
Karkonosze: Kowalczyk 18, Dudek 13, Sawicka 11, Pawlukiewicz 8, Foitzik 5, Oses 2, Nowicka 2.

Liga młodziczek: Mniszek Boguszów Gorce – MKS MOS Karkonosze 65:67 (14:17, 20:13, 15:19, 16:18)
Karkonosze: Owsiańska 25, Łopatka 10, Rososińska 9, Prystrom 6, Łuczak 6, Smolarek 3, Kulka 3, Dyrda 2, Dogiel 2, Aleksandrowicz 1.