Zalogowanych: 9

klasa A: Pewna wygrana Chojnika

Niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:27
Aktualizacja: 17:44
W niedzielnym spotkaniu grupy I klasy A Chojnik Jelenia Góra pokonał Orła Lubawkę 2:0. Gospodarze w trudnych warunkach atmosferycznych zaprezentowali dojrzały futbol i wykorzystali dwie sytuacje, w których piłkę do siatki lubawian skierował grający trener Dariusz Michałek.

Faworyzowany Orzeł walczył na boisku Parku Norweskiego w Jeleniej Górze o pozostanie w grze o awans do ligi okręgowej, co było widoczne w pierwszych minutach meczu. Już w 7. minucie Kurek umieścił piłkę w bramce ciepliczan, ale w tej sytuacji arbiter zasygnalizował spalonego. Z czasem do głosu doszli gospodarze, ale w ciągu jednej minuty przyjezdnych uratował słupek (po strzale Gurazdy), a następnie udaną interwencją po uderzeniu Potockiego popisał się Kaszuba. Pięć minut później miał miejsce kolejny jęk zawodu w wykonaniu kibiców Chojnika, tym razem w słupek trafił Jurkiewicz. Podopieczni Dariusza Michałka udokumentowali przewagę w 41. minucie, kiedy to po faulu Uznańskiego na Potockim sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał trener Michałek.

Po zmianie stron ciepliczanie nie zwalniali tempa, w 48. minucie piłkę do bramki Kaszuby skierował Potocki, ale i tym razem liniowy podniósł chorągiewkę. Cztery minuty później byliśmy świadkami kolejnego strzału w słupek gości, a w 65. minucie Potocki ponownie wbił piłkę do bramki Orła, ale tym razem sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu drużyny przeciwnej. Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się na gospodarzach, ale i oni mieli trochę szczęścia, gdyż dwukrotnie uratowała ich poprzeczka. Kropkę nad "i" postawił Michałek, w 79. minucie uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, a fatalną interwencją "popisał się" Kaszuba wypuszczając z rąk futbolówkę, a ta wtoczyła się do bramki. Ostatecznie Chojnik w pełni zasłużenie pokonał Orła Lubawkę 2:0 i awansował na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

W równolegle rozgrywanym meczu (również w Cieplicach, na stadionie MOS-u przy ul. Lubańskiej) Pub Gol został rozbity przez Nysę Wolbromek 2:8, a derby gminy Mysłakowice zakończyły się zwycięstwem Orła 5:2 nad KS-em Łomnica.

- Okazuje się, że dla nas, starszych ludzi pogoda taka jak dzisiaj jest wymarzona do gry. Graliśmy lepszą, mądrzejszą piłkę. Graliśmy podaniami, dużo fajnych, składnych akcji - szkoda, że nie wykorzystanych, ale dwie udało się, wygraliśmy zasłużenie - podsumował trener Dariusz Michałek.

Chojnik Jelenia Góra - Orzeł Lubawka 2:0 (1:0)

Chojnik: Olczyk - Zaleśny, Czurejno, Gurazda, Soboń, Michałek, Sopinka, Jurkiewicz, Szymczak, Szewczyk, Potocki. Zmiany: Kołodziej, Gierasimuk

Orzeł Kaszuba - Damasiewicz, Różański, Szuster, Pietrzykowski, Królak, Adamowicz, Uznański, Rybka, Lechman, Kurek. Zmiany: Schabiński, Kucharski, Meuszyński