Zalogowanych: 6

Brzeg: Pechowy remis Olimpii

Niedziela, 31 lipca 2016, 11:46
Aktualizacja: 11:50
Inauguracja III ligi mogła przysporzyć kowarskim kibicom ogromnej radości, ale ostatecznie mecz w Brzegu zakończył się podziałem punktów. Olimpia prowadziła w sobotnim (30.07) spotkaniu 2:0, a do 86. minuty 3:2, ale za każdym razem gospodarze nie poddawali się i wywalczyli cenny remis.

Sobotnie starcie w Brzegu było pojedynkiem dwóch beniaminków III ligi. Obie ekipy zagrały otwarty futbol, czego efektem było wiele okazji podbramkowych, a pierwszą skuteczną mógł się pochwalić nowy nabytek kowarzan Jevgēņijs Kosmačovs. Łotysz kilka minut przed przerwą wykorzystał podanie ze skrzydła od Daniela Gałacha, a w 51. minucie ponownie pokonał Stitou. Trzykrotny reprezentant Łotwy został obsłużony przez Zatylnego i biało-zieloni popadali w uzasadnioną euforię. Chwilę później asystujący przy drugiej bramce Zatylny mógł dobić rywali, ale chybił, a niewykorzystana sytuacja zemściła się - podwójnie. najpierw w 61. minucie Mazur dał nadzieję gospodarzom trafiając na 1:2, a cztery minuty później Żegleń w zamieszaniu podbramkowym wyrównał stan meczu. Stal chciała pójść za ciosem, ale gospodarzom bramowało szczęścia. Ku ich zdziwieniu to Olimpia zapisała na swoim koncie trzeciego gola. W 80. minucie podanie Darka Malarowskiego wykorzystał Marcin Krupa, ale i tym razem miejscowi podnieśli się. W 86. minucie arbiter po konsultacji ze swoim asystentem wskazał na "wapno", a karnego na gola zamienił Nowacki.

Stal Brzeg - Olimpia Kowary 3:3 (0:1)
Gole: 0:1 Kosmačovs 38', 0:2 Kosmačovs 51', 1:2 Mazur 61', 2:2 Żegleń 65', 2:3 Krupa 80', 3:3 Nowacki 86'.
Stal: Stitou - Mikła, Sikorski, Józefkiewicz, Płomiński (57' Mazur), Kulczycki (79' Gordzielik), Nowacki, Gancarczyk, Boczarski (86' Szpak), Bonar (59' Żegleń), Jaworski.
Olimpia: Chrobak - Smoczyk, Bębenek, Jaros, Kraiński (69' Michałek), Malarowski, Kosmačovs, Zatylny (89' Marciniak), Vitolnieks (46' Krupa), Gałach.