Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Pasowanie w SP nr 8

Wtorek, 12 października 2021, 12:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Wczoraj (11.10) w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się pasowanie na ucznia dzieci, które we wrześniu rozpoczęły naukę. Bohaterami uroczystości było 44 uczniów z dwóch klas pierwszych.. W tej ważnej chwili towarzyszyli im bardzo przejęci rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin.

Pasowanie miało bardzo uroczysty przebieg. Był hymn państwowy odśpiewany prze pierwszaków, ślubowanie na sztandar szkoły oraz w finale pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektorki szkoły Marię Silibert – Salaburę oraz Marzenę Dutkę. Wcześniej, w trakcie programu artystycznego, dzieci zaprezentowały spory talent recytatorski oraz wokalny. Bardzo dobrze poradziły sobie także z zagadkami zadawanymi przez uczniów starszych klas.

W tym ważnym dniu życzę pierwszakom, aby w przyszłości czuli się dumni, że są uczniami swojej szkoły – mówi dyrektor SP nr 8 M. Silibert – Salabura. - Żeby czuli, że to jest ich szkoła i żeby kształtowali takie cechy charakteru, jak szlachetność, pracowitość. Aby rozwijali swoje talenty i rozwijali swoje umiejętności, i żebyśmy my z nich byli dumni.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Szczęśliwe życie"

Biało–czerwona Dziesiątka

Spotkanie z uczniami

Czytaj również

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Szkolny sad powstaje pod Szrenicą

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Medycy wrócili z Tanzanii

Podwyżki dla starosty i radnych

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

W Siódemce świętowali Dzień Praw Dziecka

Nowa (stara) Lewica

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece pedagogicznej