Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Park Kultury z atrakcjami

Środa, 28 lipca 2021, 12:40
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Park Norweski w Cieplicach to miejsce, gdzie kultura gości w postaci Fajfów Cieplickich (potańcówek w plenerze z pokazem salsy) oraz Bajkowych Sobót, czyli warsztatów artystycznych ze spektaklem i tańcami dla całych rodzin. Wstęp wolny. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Kultury filia Przystań Twórcza.

W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 17.00 odbywają się Fajfy Cieplickie, czyli wieczory taneczne w plenerze z doskonałą muzyką puszczaną przez DJ Powera. Impreza odbywa się w Parku Norweskim przy kamiennej scenie. 6, 13 i 27 sierpnia ok. godz. 17.00 odbędzie się również nauka salsy prowadzona przez Szkołę Tańca Krzysztofa Cieślaska.

Program w sierpniu

07.08.2021 r. Park Kultury z Asterixem i Obelixem

- ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin nawiązujące tematyką do granego spektaklu.
- ok. 16.00 – Spektakl „Asterix ratuje Obelixa” Teatru Blaszany Bębenek”
- ok. 16.45 – Zumba w plenerze dla wszystkich

„Asterix ratuje Obelixa” to przedstawienie na podstawie francuskiej serii komiksowej, w którym głównymi bohaterami są mieszkańcy Galii. Pewnego razu Juliusz Cezar nie mogąc znieść myśli, że na świecie jest pewna wioska, która opiera się jego władzy, a na dodatek jej mieszkańcy posiadają tajemniczy eliksir, dzięki któremu posiadają oni niezwykłą moc, postanawia podstępem porwać jednego z mieszkańców aby poznać sekret mikstury. Przedstawienie uczy, że należy pomagać przyjaciołom oraz, że warto być wiernym swoim zasadom.

14.08.2021 r. - Park Kultury z Alibabą

– ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin nawiązujące tematyką do granego spektaklu.
– ok. 16.00 - Spektakl Teatru Małe Mi– Wędrownego Teatru Lalek „Alibaba i 4 rozbójników”
– ok. 16.45 - Zumba w plenerze dla wszystkich

„Alibaba i 4 rozbójników” - dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

21.08.2021 r. - Park Kultury z Bajkomatem
– ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin
– ok. 16.00 - Spektakl Teatru Gry i Ludzi „Bajkomat”
– ok. 16.45 - Salsa w plenerze dla wszystkich

„Bajkomat”- to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?
Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

28.08.2021 – Park Kultury z Historią Czerwonej Walizki
- ok 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin
- ok. 16.00 – Spektakl Teatru Czerwona Walizka „Historie z Czerwonej Walizki", czyli spotkanie z bajką improwizowaną.
- ok. 16.45 - Salsa w plenerze dla wszystkich

„Historie z Czerwonej Walizki" czyli spotkanie z bajką improwizowaną.
Przy filiżance herbaty, w domowej atmosferze pan Rafał spotyka dużych i małych (familijną publiczność). Wyciągając ze starej walizki „inspiracje" z pomocą publiczności tworzą się historie. Każdy lubi słuchać historii, które pobudzają wyobraźnie i inspirują.
W czasach „kolorowych obrazków" i „pędzącego człowieka" prosta opowieść niesie ukojenie i refleksje. Nie będzie to jednak smutne i nudne gadanie. Spotkanie oparte jest na idei komedii i przymrużenia oka. Co się dokładnie wydarzy? Nikt tego nie wie. Lepiej to sprawdzić i być częścią historii!

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra w ramach zadania Park Norweski – Park Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muniek wystąpił w JCK

Co w nowym sezonie w ZTA?

Najpiękniejsze przeboje

Czytaj również

Festiwal im. Księżnej Daisy

Skończył 100 lat!

Kolizja z udziałem karetki

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

“Nipple Jesus” na koniec spotkań teatralnych

Tu może dojść do tragedii

Tajemnice szkła w Muzeum Karkonoskim

Zaczytaj się z Jelonką.com