Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: Pamięci poległym

Sobota, 8 maja 2021, 14:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej emerytowani mundurowi wraz z władzami miasta Jeleniej Góry spotkali się w Parku Zdrojowym, aby złożyć kwiaty przy Mieczach Piastowskich. To kolejna państwowa uroczystość, która nie mogła się odbyć w tradycyjnej formie, ale uczestnicy liczą, że wkrótce to się zmieni.

Zgromadzeni przy Mieczach Piastowskich złożyli kwiaty, a następnie wręczano odznaczenia osobom, które zasłużyły się na rzecz związków żołnierzy wojska polskiego i innych organizacji. W sumie przyznano ok. 40 odznaczeń, jednak znaczna część uhonorowanych odbierze je w innym terminie.

Mamy nadzieję, że pandemia i ograniczenia mają się ku końcowi. Wszyscy chcemy się normalnie spotykać i uszanować tych, którzy walczyli o wolność, tych którzy polegli. Coraz mniej jest kombatantów. Przejmujemy po nich spadek szacunku dla wysiłku żołnierzy wojska polskiego na wszystkich frontach. Chcemy też, aby była z nami młodzież, aby to była lekcja historii - powiedział płk. Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar".

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Piknik strażacki

Sprzęt zamiast podatku

Czytaj również

Manewry strażaków

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Rusza lato pod Szrenicą

Wandale niszczą zamek

Rusza profilaktyka raka płuc dla Dolnoślązaków

Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Jelczem w Himalaje  

Pestka: Razem! Dokąd?