Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

KRAJ: Otwieramy oczy selekcjonerowi kadry piłkarek ręcznych

Piątek, 29 lutego 2008, 15:13
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2008, 15:49
Autor: JEN
Marta Oreszczuk walczy o każdą piłkę.
Fot. Marek Tkacz
Marta Oreszczuk (Finepharm Carlos Jelenia Góra) prezentuje szczyt formy w tym sezonie. Zdaniem wielu znawców żeńskiego szczypiorniaka jest obecnie najlepszą lewoskrzydłową w kraju, ale nie ma dla niej miejsca w kadrze Polski.

Dlaczego? - pytamy trenera reprezentacji – Zenona Łakomego.

Z. Łakomy: - Obserwuję tę zawodniczkę, bo docierają do mnie sygnały o jej znakomitej formie. Zresztą widać to choćby w ilości zdobywanych przez nią bramek w każdym meczu (95 w 18 meczach – przyp. red.). Jednak do 28 lutego tego roku musiałem zgłosić 21 zawodniczek do turnieju przedolimpijskiego, który odbędzie się od 28 do 30 marca. Miałem zbyt mało czasu, by sprawdzić Martę i dlatego zgłosiłem do reprezentacji ograne już w kadrze zawodniczki i też utrzymujące od dawna wysoką formę, czyli: Kingę Polenz z Piotrcovii oraz Agnieszkę Jochymek i Kaję Załęczną z Zagłębia Lubin.

- Wiemy, że na tej pozycji jest dużo dobrych szczypiornistek. Czy to znaczy, że Marta nie ma szans na dostanie się do reprezentacji?

Z. Łakomy: - Nieprawda. Nie zamykam drogi przed żadną zawodniczką, jeśli przez długi okres utrzymuje bardzo dobrą formę, a tak jest w przypadku Marty Oreszczuk. Będę jutro w Koszalinie na meczu KU AZS Politechnika – Finepharm Carlos. Zobaczę „na żywo” tę zawodniczkę i pogadam też z trenerem Zdzisławem Wąsem na jej temat. Myślę, że ma szansę dostać się do kadry narodowej, która będzie się przygotowywała do mistrzostw Europy planowanych na przełom maja i czerwca tego roku.

Dziękuję za rozmowę

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Kosmiczny mecz w Krakowie

Straż miejska złamała prawo?

Czytaj również

Raport ws. koronawirusa

Dachowanie skody

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Pewna wygrana młodziczek

Rozpoczął się proces