Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Piechowice: Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Wtorek, 25 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Z udziałem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Marzeny Machałek i Krzysztofa Mroza oraz władz powiatu karkonoskiego oficjalnie otwarto wczoraj (24.01) nową strzelnicę wirtualną w budynku warsztatów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Środki na stworzenie nowej strzelnicy pochodziły głównie z dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 150 tysięcy złotych. Powiat karkonoski ze swej strony dorzucił na ten cel 50 tysięcy złotych.

Pieniądze te przeznaczono na dostosowanie dotychczasowego pomieszczenia magazynowego do nowych celów, zakup czterech pistoletów i karabinów laserowych, monitorów, tarcz, celowników - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Nowa strzelnica będzie służyć przede wszystkim uczniom klas mundurowych. Tradycją jest, że co roku zapraszamy do nauki w nich nowych uczniów i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Ze strzelnicy będą też mogli korzystać inni mieszkańcy Piechowic.
Ministerstwo Obrony Narodowej zaproponowało Ministerstwu Edukacji Narodowej i Nauki realizację programu, dzięki któremu powstała ta strzelnica – dodaje wiceminister Edukacji Narodowej i Nauki Marzena Machałek. - Ten program ma wiele aspektów, poza sportowym także proobronnościowy. Bardzo się cieszę, że z niego skorzystała szkoła w moim regionie. Zwłaszcza, że ma ona tradycje klas mundurowych. Nowa strzelnica jest bardzo nowoczesna i daje możliwość ćwiczenia w warunkach bliskich rzeczywistych. To jest bardzo ważne także z punktu obronności kraju, aby coraz więcej młodych ludzi miało umiejętności strzeleckie.

Do tej pory w szkole, która w swojej ofercie edukacyjnej posiada klasy mundurowe działała tradycyjna strzelnica pneumatyczna. Teraz dzięki nowej wirtualnej uczniowie mają dużo większe możliwości doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich.

Nowa strzelnica cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów – mówi nauczyciel z ZSTiL Zbigniew Kuśmierek. - Daje ona możliwość szkolenia przez zastosowaniu różnych scenariuszy. Można też wirtualnie modyfikować warunki strzelania, w różnych reżimach czasowych. Zmieniać wirtualnie również można oświetlenie i warunki terenowe czy też porę dnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs na otwarciu pracowni kulinarnej

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Szkolny dzień otwarty

Czytaj również

Przetarg na fotowoltaikę

Dzień bez opłat w KPN

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Kurort przed wiekami

J. Hausner u studentów

Kawiarenka z empatią

Matematyka najtrudniejsza?  

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Projekt dla przyszłych ratowników