Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Region: Otwarcie ofert na dokumentacje drogowe

Środa, 3 marca 2021, 9:00
Autor: WAC
Fot. GDDKiA
Oddział we Wrocławiu Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad dokonał otwarcia ofert na przygotowanie dokumentacji budowy kilku ważnych dróg w regionie.

Cztery firmy zainteresowane są opracowaniem dokumentacji dla rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Wrocław Wschód/Stary Śleszów i budowy drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków. Wartość ofert waha się od ok. 28 do prawie 76 mln zł. Kwota, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi ok. 50 mln zł.

To pierwsza z dwóch części przetargu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej i Programem funkcjonalno-użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o  środowiskowych uwarunkowaniach na cały odcinek od Krzyżowej do Wrocławia oraz S5 od Sobótki do Bolkowa. Otwarte oferty dotyczą ok. 80 km A4 i ok. 50 km S5.

Na drugą część przetargu, dla odcinka A4 od Krzyżowej do Legnicy, o długości ok. 36 km, wpłynęły oferty pięciu firm. Wartość ofert waha się od ok. 10,8 do 14,8 mln zł. Kwota, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia, wynosi ok. 12,4 mln zł.

Komisja przetargowa przystąpi teraz do weryfikacji ofert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Agrafki

Zbiórka w szczytnym celu

Działania powiatu dla osób niepełnosprawnych  

Czytaj również

Kolejny punkt pobrań do testów na koronawirusa  

Parkowanie bez zasad

Kto to posprząta?

To my mówimy prawdę

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Święcenie pokarmów

Co z ruinami dawnej papierni?

Będzie remont chodnika

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali