JEŻÓW SUDECKI: Ostre strzelanie piłkarzy Lotnika

Sobota, 26 kwietnia 2008, 20:12
Aktualizacja: 20:13
Autor: ROB
Maksim Davidenko zdobywa gola na 2:0 dla otnika.
Lotnik Jeżów rozgromił Orła Lubawkę w meczu bez historii. Zawodnicy Marka Herzberga urządzili sobie ostre strzelanie od pierwszej do ostatniej minuty.

Już po 10 minutach wiadomo było, kto zainkasuje 3 punkty w tym spotkaniu. Lotnik prowadził 2:0 a sprawę załatwili Ukraińcy. Najpierw Sergiej Chernyj pięknym strzałem z rzutu wolnego, a następnie Maksim Davidenko w sytuacji sam na sam pokonali bramkarza Bogdana Budę.

Na 3:0 podwyższył Mateusz Kraiński, który ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Kolejnego gola w 36 minucie dorzucił Kamil Grabski. „Grabek” umieścił piłkę w siatce po strzale z woleja, po dośrodkowaniu Krzysztofa Poręby.

Goście doszli do głosu w końcówce pierwszej części spotkania. Arkadiusz Skrzypczak ograł Tomasza Ruszczyka i strzelił do pustej bramki. Chwilę później mogło być 4:2. Strzelał Krzysztof Musiał, ale tym razem Ruszczyk popisał się świetną interwencją i wybił piłkę zmierzającą do bramki.

W drugiej połowie Lotnik nadal przeważał, a udokumentował to kolejnymi golami. Na 5:1 i 6:1 podwyższał Sergiej Chernyj, który tym samym zanotował hat-trick.
Wynik w końcówce meczu ustalił wprowadzony po przerwie Jarosław Kondraciuk.

Gdyby lotnicy wykorzystali wszystkie stworzone sytuacje, bez trudu mogliby osiągnąć dwucyfrowy wynik. Podopieczni Marka Herzberga grają z meczu na mecz coraz lepiej i jeśli utrzymają formę, mogą włączyć się nawet do walki o awans. Wiele będzie zależało od kolejnego meczu u siebie, który odbędzie się 4 maja. Lotnik podejmuje Łużyce Lubań.

Lotnik Jeżów – Orzeł Lubawka 7:1 (4:0)