Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Region: Ostatnie pożegnanie Radosława Fijołka

Czwartek, 25 listopada 2021, 7:00
Autor: WAC
Fot. użyczone
Wczoraj (24.11) na cmentarzu w Mysłowie odbył się pogrzeb zmarłego nagle w ostatnią sobotę (20.11) komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze st. bryg. Radosława Fijołka. W uroczystości uczestniczyli między innymi lokalni samorządowcy oraz delegacje licznych jednostek państwowej i ochotniczych straży pożarnej.

Radosław Fijołek związany był z pożarnictwem od 1994 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej podjął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, a następnie jako dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Od 2003 roku pracował w wydziale operacyjno – szkoleniowym Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, a od 2007 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 jako zastępca dowódcy JRG. W tym czasie pełnił nieetatową funkcję dowódcy odwodowej kompanii gaśniczej „Jelenia Góra”. Z dniem 1 maja 2008 roku został powołany przez dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. 1 maja 2017 roku objął stanowisko komendanta miejskiego PSP.

W roku 2005 uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a w 2006 roku ukończył studia podyplomowe – Zarządzanie w Sektorze Publicznym na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W trakcie swojej wieloletniej służby odznaczony m.in. przez Prezydenta RP medalem srebrnym Za Długoletnią Służbę, złotą odznaką ministerialną Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz złotym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Medale dla krwiodawców

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Czytaj również

W internacie o historii

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Walczyli o kartę rowerową

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Opóźniony remont

Podwyżki dla starosty i radnych

Ciastka dla obrońców granicy

Wolne terminy szczepień