Czytających: 11145

II-liga koszykarek: Osłabiony Wichoś przegrał z MUKS Poznań

Niedziela, 17 listopada 2013, 0:39
Aktualizacja: 0:40
Nie było niespodzianki w meczu o mistrzostwo II–ligi koszykówki kobiet. Lider rozgrywek MUKS Poznań prowadzony przez trenerkę reprezentacji Polski juniorek – Iwonę Jabłońską odniósł kolejne zwycięstwo na drodze do I–ligi pokonując ekipę KS Wichoś Jelenia Góra.

Gdy w 17 minucie meczu na tablicy wyników widniał wynik 22:25, sprawa zwycięstwa w tej potyczce była jeszcze otwarta. Niestety brak Żanety Sojki i Joanny Mochól był odczuwalny z każdą następną minutą meczu. Na domiar złego nie miały najlepszego dnia czołowe snajperki Wichosia Karolina Polis i Joanna Pawlukiewicz.

- Zagraliśmy dobrze w obronie, ale to za mało na taką firmę, jaką jest MUKS Poznań. Poznanianki dominowały wzrostem, co przełożyło się na ilość zbiórek i ponowień akcji. Za tydzień czeka nas wizyta w Lesznie, oby już w silniejszym składzie – powiedział trener jeleniogórzanek Rafał Sroka.

KS Wichoś - MUKS Poznań 44:61 (8:17, 14:18, 10:16, 12:10)

Wichoś: Pawlukiewicz (14), Polis (12), Monika Dźwilewska (8), Magda Dźwilewska (6), Kołodziejczyk (2), Klementowska (2), Fojna, Aleksandrowicz