Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Jelenia Góra: Orszak przeszedł ulicami Jeleniej Góry

Czwartek, 6 stycznia 2022, 15:43
Aktualizacja: 15:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
To już XI edycja Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli, który w ubiegłym roku mógł się odbyć jedynie wirtualnie. W czwartek (6.01) kilkaset osób wzięło udział w mszy św. w Bazylice Mniejsze pw. św. Erazma i Pankracego, a następnie przeszli ulicami centrum Jeleniej Góry na spotkanie ze "świętą rodziną".

Uczestnicy przeszli z Bazyliki Mniejszej pod Zespół Szkół Katolickich, gdzie miejscowi uczniowie odegrali pierwszą scenkę. Następnie udali się pod budynek Ratusza, ulicą ks. kard. Wyszyńskiego przez Plac Niepodległości na ul. Bankową, po czym wrócili na Plac Ratuszowy. Kolejne scenki odgrywały również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 13, Miejskiego Przedszkola Nr 27, Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8.

Pan Jezus przychodzi i się objawia człowiekowi. Jeśli nie ma człowieka, to nie ma komu. Objawia się nam i przyjmujemy malutkie dziecko z radością, uśmiechem, zgodą. To najważniejsze, żeby w tym maleńkim dziecku zobaczyć wartości i odkryć samego Boga - powiedziała Małgorzata Wołączkiewicz-Lisiak, koordynatorka Orszaku Trzech Króli.

Mszę św. odprawił biskup legnicki - Andrzej Siemieniewski. Podczas uroczystości grała kapela Janicki, która od wielu lat gości na karkonoskim orszaku. Zespół zadbał również o muzyczną oprawę podczas marszu i przy finałowej scenie, gdzie w "świętą rodzinę" wcielili się państwo Haliccy. Było wspólne śpiewanie kolęd, dary od mędrców - złoto, kadzidło i mirra. Chętni mogli też posmakować wypieków i napić się gorącej herbaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ile teraz zarobi prezydent, ile radni?

Nagrody prezydenta Jeleniej Góry dla firm i organizacji

Kowary spłacają długi

Czytaj również

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Nie samowola, ale brak porządku

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Na Śnieżce mocno wieje

Młodzieżówka o podwyżce dla prezydenta

Posprzątał, ale byle jak

Ogromna podwyżka dla prezydenta. Radni KO nie pozwolili na dyskusję

Anielska wystawa

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei