Czytających: 11473

Nowa Ruda: Orlik wygrał w Nowej Rudzie

Sobota, 19 października 2013, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 października 2013, 13:43
"Orliczki" Roberta Stachowskiego notują kolejne zwycięstwo w III–lidze. W sobotnim spotkaniu rozegranym w Nowej Rudzie jeleniogórzanki pokonały miejscowego Piasta 3:1.

Od początku spotkania stroną dominującą były przyjezdne, które w 16. minucie za sprawą trafienia Łabudy objęły prowadzenie. Jak relacjonuje trener Stachowski - nasze zawodniczki zdobyły w tym meczu 3 gole, których sędziowie nie uznali, ale jeszcze przed przerwą drugą prawidłowa bramkę zdobyła Sadłucka, dzięki czemu "Orliczki" mogły z solidną zaliczką zejść do szatni. Po zmianie stron druga ekipa poprzedniego sezonu opadła z sił, konieczne były zmiany, a gospodynie zdołały zdobyć gola kontaktowego. W końcówce piłkarki z Nowej Rudy postawiły wszystko na jedną kartę, otworzyły się dążąc do wyrównania, co wykorzystał zespół z Jeleniej Góry. Wróbel po akcji z kontry strzeliła z 16 metrów pierwszą bramkę w barwach Orlika i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

- Cieszy wygrana, bo zespół Piasta prezentował się bardzo dobrze. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze patrząc przez pryzmat całego meczu. Potem widziałem, że dziewczętom brakowało już sił, bo pierwszą połowę non stop atakowały. Gramy w lekkim osłabieniu, ale dziewczyny pokazują charakter. Dziękuję za walkę i zaangażowanie - powiedział trener Orlika, Robert Stachowski.

Piast Nowa Ruda - Orlik Jelenia Góra 1:3 (0:2)
Piast: Muczyńska - Szłapa, Włodarczyk, Szpak, K.Pudełko-Skorupa, Sąsiadek, Magdalena Kapłon, Kowalska, Staniszewska, Bednarz. Zmiany: Kozina, N.Pudełko, Szymańska, Marlena Kapłon.
Orlik: Cybulska - Lechman, Dyzio, Zych, Sawicz, Łabuda, Brommer, Wróbel, Damasiewicz, Curyło, Sadłucka, Malinowska, Leon. Zmiany: Kornacka, Walczak, Strączek.

9. Grom Udanin---------------5 - 1 - 3:49

Następny mecz jeleniogórzanki rozegrają 27. października w Chocianowie z LUKS-em Ziemią Lubińską.