Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Szklarska Poręba: Olimpiada Młodzieży na Polanie Jakuszyckiej

Sobota, 8 maja 2021, 10:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. DCS Polana Jakuszycka
W 2021 roku planowane jest zakończenie budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Urząd Marszałkowski poinformował o dużej imprezie, która została przyznana naszemu województwu. W 2022 roku przy granicy z Czechami odbędzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Obiekt ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2021 roku.

Uznaliśmy, że nasze górskie centrum z nowoczesną infrastrukturą i świetną lokalizacją, jest idealnym miejscem na organizację poważnych zawodów sportowych. Dlatego zaproponowaliśmy ten ośrodek jako miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w 2022 r. I tak właśnie będzie – mamy już decyzję! - ogłosił Tymoteusz Myrda z zarządu UMWD.

Kibice będą mogli śledzić rywalizację sportowców w takich dyscyplinach jak: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, skoki i kombinacja norweska, biegi narciarskie, saneczkarstwo, snowboard, czy koszykówka. Oczywiście, część dyscyplin zostanie rozegrana w innym miejscu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa rozpocznie się tuż po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Naszą główną areną olimpijską będzie Centrum Sportu w Jakuszycach, co ma szczególne znaczenie zarówno dla dolnośląskiego, jak i polskiego sportu. Cieszę się, że będziemy mogli gościć tu młodych mistrzów - dodał T. Myrda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biegowa euforia

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Testują sprawność dzieci

Czytaj również

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Nagrody wręczone

Najlepsze w Miękini

Rowerowy weekend dla całych rodzin

Nowa dyrektorka ZTA

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Manewry strażaków

Zapraszają na szachowy turniej

Odznaczenia dla opozycjonistów