Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Powiat: Olimpiada dla młodych ekologów w powiecie

Czwartek, 2 grudnia 2021, 7:04
Autor: WAC
Fot. ZGK
Uczniowie szkół z powiatu karkonoskiego byli uczestnikami zorganizowanej przez Związek Gmin Karkonoskich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Pierwsza edycja Olimpiady adresowana była do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych na terenie gmin związkowych. Rywalizacja była podzielona na dwa etapy: szkolny i finał. Na etapie szkolnym wyłoniono podczas wewnętrznych eliminacji najlepszych ekologów w danej szkole. Drugi etap (finał olimpiady) odbył się w siedzibie Związku i wyłonił Mistrza Wiedzy Ekologicznej Związku Gmin Karkonoskich. Wiedza uczestników zweryfikowana została na podstawie testu przygotowanego przez Związek Gmin Karkonoskich.

W tegorocznej edycji udział wzięły szkoły: SP nr 1 w Kowarach, SP nr 3 w Kowarach, SP w Mysłakowicach, SP w Ścięgnach, SP nr 1 w Szklarskiej Porębie, SP w Sosnówce. W finale, który odbył się 30 listopada w Pałacu w Bukowcu, o miano Mistrza Wiedzy Ekologicznej walczyło 21 osób. Każdy z uczestników wykazał się wiedzą, której mógłby pozazdrościć niejeden dorosły. Natomiast najlepszymi z najlepszych okazał się: Jan Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. Drugie miejsce zdobył Paweł Odrzywół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie, a trzecie Emilia Szydłowska ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.

Ostatnie wydarzenie, stanowi element całorocznego programu pn. „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze” - mówi dyrektor biura ZGK Łukasz Hada. - W ramach tego projektu Związek realizuje prelekcje, wystawy, zajęcia kulturalne i sportowe poświęcone: segregacji odpadów, racjonalnemu korzystanie z surowców naturalnych, ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko codziennych wyborów i aktywności człowieka. Prelekcje skierowane są do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest częścią programu „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”, który w 2021 roku jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Celem tego projektu jest zwiększanie wiedzy ekologicznej, propagowane postaw przyjaznych środowisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar skrzynek elektrycznych w wieżowcu

Dzień Bigosu

Innowacja w pogotowiu

Czytaj również

Sekundniki wyłączone dla płynności ruchu

Budowa z "lotu ptaka"

Prezentacja OSP Sobieszów w ratuszu  

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Senator o działaniach osłonowych rządu

Sanepid ws. glifosatu

Serce WOŚP już na rondzie

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL