Zalogowanych: 15

IV-liga: Olimpia wywozi trzy punkty ze Strzegomia

Niedziela, 23 marca 2014, 5:09
Aktualizacja: 21:26
Sukcesem piłkarzy Olimpii Kowary zakończył się pierwszy tegoroczny mecz w rozgrywkach IV–ligi. Biało–zieloni pokonali na wyjeździe AKS Strzegom 1:0 i podobnie jak Karkonosze Jelenia Góra dopisali na swoje konto po inauguracyjnej kolejce komplet „oczek”.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, a skutecznych akcji zakończonym celnymi strzałami na bramkę, zawodnicy obu ekip stworzyli bardzo niewiele. Co ważne jednak dla nas, więcej zimnej krwi zachowali kowarzanie zadając decydujący cios. Po precyzyjnej centrze z rzutu rożnego Chajewskiego, piłkę do siatki strzałem głową skierował w 60. minucie Han. Pięć minut później sytuacja gości nieco się jednak skomplikowała, kiedy to Zatylny wyleciał z boiska obserwując czerwoną kartkę. Bezradni tego dnia strzegomianie nie zdołali odrobić strat przegrywając na finiszu 0:1.

AKS Strzegom – Olimpia Kowary 0:1 (0:0)

AKS: Nowak, Bober, Sudoł, Chmura (Jaszowki), Marszałek, Traczykowski, Buryło, Sobczak (Rosiak), Wiśniewski (Bęś), Krzyżanowski, Dobrowolski

Olimpia: Trynda, Kraiński, Nowiński, Smoczyk, Kuźniewski, Han (80’ Szaraniec), Bębenek, Milczarek (85’ Rudnicki), Zatylny, Zieliński (50’ Chajewski), Krupa (55’ Udod)