Zalogowanych: 19

Jeżów Sudecki: Okręgówka: Lider bezbłędny

Sobota, 30 października 2021, 11:42
Aktualizacja: 11:56
W jeleniogórskiej okręgówce zdecydowanym liderem jest BKS Bolesławiec. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego w 11. kolejce zanotowali 11 zwycięstwo - tym razem w Jeżowie Sudeckim pokonali miejscowego Lotnika.

Goście już w pierwszej połowie pokazali, że zamierzają podtrzymać zwycięską passę w starciu ze spadkowiczem z IV ligi. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jacek Bochnia. Po zmianie stron jeżowianom nie udało się odwrócić losów spotkania. W 80. minucie Dawid Kowalonek podwyższył na 0:3, a w 88. minucie Krzysztof Białkowski zdobył honorowe trafienie dla gospodarzy. W samej końcówce meczu zagotowało się w szeregach obu zespołów. W 91. minucie czerwoną kartkę zobaczył Kamil Skiba (BKS), a dwie minuty później ten sam kartonik zobaczyli zobaczyli Miłosz Michalik (Lotnik) i Piotr Kuczyński (BKS). Wynik nie uległ już zmianie.

Lotnik Jeżów Sudecki - BKS Bolesławiec 1:3 (0:2)

0:1 Jacek Bochnia 23'
0:2 Jacek Bochnia 42'
0:3 Dawid Kowalonek 80'
1:3 Krzysztof Białkowski 88'

Lotnik: Jarosz – Suchanecki (75’ Buczek), Piwiński, Niemirski (60’ Michalik), Górgul, Czpakowski (75’ Orzeszko), Madej, Białkowski, Staniszewski (70’ Zawadzki), Wiejak, Wersocki (80’ Lis).
BKS: Walczak – Szewczyk, Skiba, Medyński (61’ Kwoczka), Posadowski (68’ D. Kowalonek), Kulesza (46’ J. Kowalonek), Kuczyński, Kapusz, Dmuchowski, Borowski, Bochnia.

W ligowej tabeli Lotnik z dorobkiem 20 pkt. zajmuje 5. miejsce, a BKS z kompletem 11 zwycięstw jest zdecydowanym liderem. W następnej kolejce jeżowianie zagrają w Nowogrodźcu z Chrobrym (31.10, godz. 13:00).