Czytających: 9684

Jelenia Góra: Odszedł pilot

Wtorek, 11 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Muzyczne Radio 105, 8 FM
W Jeleniej Górze zmarł Marek Skrobot, jeden z najlepszych polskich pilotów rajdowych lat 90-tych, zwycięzca Rajdu Karkonoskiego 1991 i 93, Rajdu Warszawskiego 98.

Marek startował z Piotrem Kozłowieckim, Pawłem Buziukiem, Mariuszem Ficoniem, Cezarym Fuchsem. Największe sukcesy odnosił u boku Marka Gieruszczaka. Jeleniogórska załoga jeździła eksfabryczną Celicą GT4 w Toyota Team Poland. Obok triumfów w dwóch edycjach Karkonoskiego, Markowie popisali się czwartym miejscem w Rajdzie Polski 94. Byli wówczas najlepszą polską załogą w rundzie mistrzostw Europy ze współczynnikiem 20.

W 1998 i 99 Marek Gieruszczak dwukrotnie ukończył mistrzostwa Polski na piątym miejscu. Z Markiem Skrobotem wygrał Rajd Warszawski 98, a w kolejnym sezonie Celicą Turbo 4WD obaj dotarli na podium Warszawskiego, finiszowali na czwartym miejscu w Elmocie.