Piaseczno: Oddalają się marzenia o ekstraklasie

Sobota, 27 marca 2010, 19:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 marca 2010, 11:58
Autor: arec
Koszykarki Finepharmu Jelenia Góra zmniejszyły dziś swoje szanse na awans do ekstraklasy. Podopieczne Iwony Błaszak przegrały wyjazdowe spotkanie z KS Piaseczno 72:83.

Jeleniogórzanki zaczęły to spotkanie dobrze. Dzięki punktom Grażyny Witkoś i Agnieszki Kret po 6 minutach prowadziły 7:3 i nie oddały prowadzenia do końca pierwszej kwarty. Po trzech minutach drugiej części spotkania było już 33:24 dla Karkonoszy i wydawało się, że podopieczne Iwony Błaszak zmierzają po kolejne zwycięstwo. Jednak miejscowe zabrały się do odrabiania strat. KS Piaseczno stopniowo zmniejszało przewagę by w końcu przegonić nasz zespół. Na przerwę Karkonosze schodziły, przegrywając 41:44.

Po zmianie stron zawodniczki z Piaseczna nie oddawały prowadzenia. Trzecia kwarta zakończyła się przewagą miejscowych 66:60. W ostatniej części meczu jeleniogórzanki nie zdołały dogonić rywalek, które powiększyły prowadzenie. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Piaseczna 83:72.

Niestety powtórzył się scenariusz z poprzedniego meczu wyjazdowego podopiecznych Iwony Błaszak, w którym Karkonosze po przewadze na początku spotkania ostatecznie przegrały mecz. Dziś Widzew Łódź wygrał w Katowicach z AZS AWF 82:68. Tym samym łodzianki zyskały w tabeli dwupunktową przewagę nad zespołem ze stolicy Karkonoszy.

Finepharm Karkonosze zagrały dziś bez Pauliny Rozwadowskiej, która znalazła się w składzie CCC Polkowice walczących w ćwierćfinale Mistrzostw Polski z Wisłą Kraków.

KS Piaseczno – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 83:72 (19:26) (25:15) (22:19) (17:12)

Finepharm Karkonosze: Kret 24, Winnicka 17, Witkoś 16, Mićków 8, Pawlukiewicz 4, Iwanowicz 3, Kowalczyk