Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 20 stycznia
im. Fabiana, Sebastiana

Polska: Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Cykl zakończony...

Poniedziałek, 19 października 2020, 19:44
Aktualizacja: 20:45
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji Bike Maratonu w Miękini.

Egzamin z przeprowadzenia wyścigu w ramach „żółtej strefy” i wobec lawinowo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, zawodnicy i organizatorzy zdali w Sobótce i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

W związku z tym, że ostatni z zaplanowanych maratonów nie mógł się odbyć, organizatorzy zdecydowali o zakończeniu cyklu i w takiej sytuacji ostatnią edycją BM w tym roku stała się Sobótka. Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.
Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” - z czterech do trzech startów.

- Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane nam było się w tym roku ścigać. Mamy nadzieję, że z nawiązką nadrobimy to wiosną przyszłego roku, rozpoczynając Bike Maraton 2021 - komentują organizatorzy.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrał więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi (zebrał sporo punktów mimo tylko trzech startów w cyklu), a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci. Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odniosła zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) znamy już rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu:
https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-generalna/

- Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego (i sportowo i organizacyjnie i ogólnie) sezonu. W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok. Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021 - kończą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapowiadają karkonoskie veto

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Zapadlisko na drodze w Łomnicy

Czytaj również

Posłanka KO: Trybunał Stanu dla rządzących

Budżet miasta uchwalony

Przedsiębiorcy otwierają się od poniedziałku

Awaria: są objazdy

Skocznie w Harrachovie będą uratowane

Karkonoskie veto

Przedsiębiorcy: Musieliśmy otworzyć, żeby przetrwać

Z przepustkami na wielkie finały mistrzostw Polski!