Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Od piątku wystawa prac jeleniogórskich fotografików

Wtorek, 11 maja 2021, 15:23
Autor: Muzeum Karkonoskie
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę „Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego”, której wernisaż odbędzie się 14 maja o godzinie 17:00.

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku - w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś. W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.

Muzeum Karkonoskie zaprezentuje część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta. Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego.

Pokażemy ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach. Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową - informują organizatorzy wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Zaczytaj się z Jelonką.com

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Odznaczenia dla opozycjonistów

Spotkanie z Joanną Jax

Pierwsza wodna kurtyna

Będą lekcje grafiki

Dzień Dziecka w „Muflonie” w niedzielę

Nagrody wręczone

Nowa dyrektorka ZTA

Wandale niszczą zamek

Było o Budnikach