Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Szklarska Poręba: O zawodach rzemieślniczych w MOW

Czwartek, 4 listopada 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. MOW Szklarska Poręba
Jak zdobyć tytuł czeladnika, a potem mistrza w zawodzie rzemieślniczym? - wyczerpującą odpowiedź na to pytanie uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szklarskiej Porębie uzyskali podczas spotkania z Haliną Ciepielą - podstarszą Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze.

Spotkanie edukacyjno-informacyjne na temat zawodów rzemieślniczych odbyło się ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który zorganizowała Publiczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Szklarskiej Porębie.

Uczniowie z uwagą wysłuchali informacji o egzaminach kwalifikacyjnych i konkretnych osiągnięciach mistrzów w zawodach rzemieślniczych, m.in. mistrza fryzjerstwa, piekarstwa, mechanika samochodowego - informuje Krystyna Szychowska z MOW. - Poza tym, wychowankowie MOW brali udział w konkursie plastycznym „Zawód rzemieślniczy na wesoło” zorganizowanym przez nauczyciela Izabelę Chlebuś-Jóźwik. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestniczący spotkania zostali poczęstowani ciasteczkami z firmy Piekarnictwo - Cukiernictwo "Halutek".

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoski „samobój”

Laboratoria przyszłości

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Są pieniądze na nowy sprzęt dla szkół

Nowa obwodnica do połowy roku

Sypią się mandaty

Warsztaty z animacji czasu wolnego

Swastyki w Parku Zdrojowym

Szkoły z atrakcjami

Senator o działaniach osłonowych rządu

Wsparcie dla edukacji

Nowe wozy dla strażaków