Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: O trasie sudeckiej dolnośląskiej cyklostrady

Wtorek, 23 listopada 2021, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z samorządowcami naszego regionu. Marszałek wraz z oficerem rowerowym przedstawiali koncepcję trasy sudeckiej w ramach dolnośląskiej cyklostrady.
W wyniku prowadzonych konsultacji wpłynęło bardzo dużo wniosków - z niemal 350 uwzględniliśmy ponad 140, ale to nie oznacza, że kolejnych nie uwzględnimy - mówił na wstępie Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Podczas spotkania omawiano koncepcje Trasy Sudeckiej, Trasy Doliny Bobru oraz Via Regia.

To bardzo ciekawe trasy i bardzo rokujące jako produkty turystyczne - podkreślił Piotr Nowicki, dolnośląski oficer rowerowy. - Koncepcja głównych tras rowerowych ogłoszona została kilka lat temu, ale po poprawkach prowadzimy konsultacje społeczne. Zależy nam, żeby trasy osiągały założone cele. Do samorządów wyślemy porozumienie wstępne, które określi wzajemne zobowiązania, następnie umowa o współpracy, umowa dotacyjna oraz realizacja - to model, który zaczerpnęliśmy z województwa zachodniopomorskiego - mówił P. Nowicki, który zaznaczył, że priorytetem jest bezpieczna trasa z nawierzchni bitumicznej.

W sumie Cyklostrada ma obejmować 2200 km tras rowerowych na terenie Dolnego Śląska. Część środków będzie pochodzić z RPO 2021-2027, ale możliwe jest też dofinansowanie z projektów transgranicznych.

Mapa z przebiegiem proponowanych tras dostępna w galerii do artykułu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Niebezpieczna ścieżka

Czytaj również

Sypią się mandaty

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Bolid na niebie  

Plany inwestycyjne gminy Jeżów Sudecki

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Anielska wystawa

Dzień Śniegu

Obwodnica dla Bolesławca

63 lata Karkonoskiego Parku Narodowego