Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: O jeden głos do budżetu

Wtorek, 12 lutego 2008, 7:49
Aktualizacja: 16:40
Autor: ROB
Prezydent nie zgodził się na zmniejszenie dotacji dla MZK o ok. 800 tysięcy złotych.
Fot. TEJO
Dopięli swego mieszkańcy ulicy Saneczkowej. W przyszłorocznym projekcie budżetu zarezerwowano pieniądze na wykonanie dokumentacji budowy drogi. Istotnych zmian jest znacznie więcej. Głosowanie na planem finansów miasta – na dzisiejszej (wtorek) sesji.

Mieszkańcy Jagniątkowa przypominali, że prezydent zawarł z nimi porozumienie przed wyborami. W nim była mowa m.in. o remoncie wspomnianego traktu.

Poskutkowało. W tegorocznym budżecie znalazło się 40 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji tej drogi. A to oznacza, że sam remont zostanie wykonany w kolejnych latach. Saneczkową wpisano w ramach poprawek, zgłoszonych przez radnych oraz prezydenta.

Dokumentacja techniczna będzie wykonana także dla ulic Nad Stawami, Wojewódzkiej, Objazdowej, Dworcowej, Sygietyńskiego, Kolberga oraz Żwirki i Wigury. – Ta ostatnia ulica, podobnie jak Saneczkowa, jest w fatalnym stanie. O remont prosili mieszkańcy – podkreśla prezydent Marek Obrębalski.

Prezydent zwiększył też dotację dla szpitala na zakup sprzętu specjalistycznego ze 150 do 250 tysięcy złotych. Nie zgodził się na zmniejszenie dotacji dla MZK o ok. 800 tysięcy złotych. Taką propozycję przedstawili radni. Akceptacja skończyłaby się źle dla mieszkańców. Na przykład, podrożałyby bilety albo zakład zlikwidowałby jakąś linię.

– Starałem się uwzględnić większość wniosków do budżetu, przedstawionych przez radę – mówi Marek Obrębalski. – Oczywiście w ramach możliwości finansowych miasta. I nie miało znaczenia, który klub zgłaszał poprawki.
Jak podkreślił prezydent, na koniec 2008 roku zmniejszy się dług miasta o ponad 20 milionów złotych, ze 147,7 mln. do 127,6 mln. złotych.

To na razie i tak tylko projekt budżetu i radni mogą go nie przyjąć lub wprowadzić sporo zmian. Głosowanie odbędzie się na wtorkowej (12 lutego) sesji. Wydaje się jednak, że sensacji nie będzie. Poparcie dla budżetu zadeklarował PiS i co zrozumiałe – PO. Do uzyskania większości potrzeba więc tylko jednego głosu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Limeryków

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Już szczepią

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Raport ws. koronawirusa

Platforma prawie gotowa  

Nie żyje Adam Blicharski

Zajeżdżają trawniki

Wyniki Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego

Wandale zniszczyli Park Leśny

Chcesz pozbyć się auta? Mamy rozwiązanie!  

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)