Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Nowy sprzęt w Rzemiosłach

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 8:22
Aktualizacja: 8:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie kierunku technik przemysłu mody mogą już korzystać z nowego sprzętu, który do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych trafił dzięki projektowi unijnemu. Ploter wraz z oprogramowaniem skraca czas przygotowania produkcji.

Kierunek funkcjonuje w cieplickiej szkole od 3 lat i cieszy się sporym zainteresowaniem, a młodzież ma okazje szkolić się na coraz nowocześniejszym sprzęcie i oprogramowaniu.

Młodzież będzie przygotowana zarówno do pracy ręcznej, ale również do projektowania. Sprzęt, który został dostarczony to unowocześnienie - absolwent naszej szkoły uzyska cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe - podkreśliła Anna Szydłowska-Robak, dyrektorka ZSRzA.
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze jest doskonale przygotowany do edukacji w zakresie przygotowania produkcji. Oprogramowanie, w które szkoła została wyposażona to system, który skraca czas przygotowania projektu, konstrukcji, modelowania, stopniowania odzieży o 75-90 proc., niż wynosi czas przygotowania szablonu ręcznie - podkreśliła Joanna Szczotka, która szkoliła nauczycieli i uczniów.

Ploter z nowoczesnym oprogramowaniem to nie jedyne nowości w placówce. W ostatnim czasie Rotary Club Karpacz Karkonosze zakupiło dla Rzemiosł sprzęt o wartości 6 tys. zł. Szkoła ma ambitne plany i liczy, że uda się pozyskać hafciarkę, która pozwoliłaby po uszyciu produktu na drukowanie logo szkoły czy miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Sypią się mandaty

Śnieżka znów królową wiatru

Czytaj również

Laboratoria przyszłości

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Szkoły z atrakcjami

Wsparcie dla edukacji

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Sanepid ws. glifosatu

Dla babć i dziadków

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Warsztaty z animacji czasu wolnego