Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Region: Nowy przystanek kolejowy

Poniedziałek, 25 października 2021, 7:19
Autor: WAC
Fot. PKP PLK
Już za dwa lata pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku kolejowego. Kilka dni temu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku Boguszów Gorce – Dzikowiec, na trasie Boguszów-Gorce Wschód - Mieroszów.

Boguszów Gorce Dzikowiec to będzie przystanek z peronem jednokrawędziowym. Przystanek będzie wyposażony w wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Podróże po zmroku ułatwi jasne, energooszczędne oświetlenie LED. Z pociągów dogodnie skorzystają osoby o ograniczonej możliwości poruszania się, gdyż przewidziano pochylnie. Obok przystanku będą stojaki rowerowe.

Zadanie realizowane jest w formule „projektuj i buduj”. Wykona je firma Infrakol sp. z o.o. Rozpoczęcie robót planowane jest na przełomie II i III kwartału 2022 r. Oddanie peronu dla podróżnych przewidywane jest w II kwartale 2023 r. Wartość prac wynosi ok. 3 mln zł.

Na Dolnym Śląsku Boguszów-Gorce Dzikowiec będzie kolejnym nowym przystankiem, budowanym dzięki rządowemu programowi budowy przystanków kolejowych – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac, związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla pasażerów. W programie uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.W województwie dolnośląskim program obejmuje 15 przystanków – 7 na liście podstawowej i 8 na rezerwowej. W planach, oprócz przystanku Boguszów-Gorce Dzikowiec jest m.in. budowa przystanków Świdnica Zawiszów i Mirków, a także przebudowa przystanków Ścinawa i Szklarska Poręba Średnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Czytaj również

Nowe radiowozy

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu

W internacie o historii

Barbórkowa msza

Podwyżki podatków lokalnych

Zapora dla strażaków

MPGK odśnieża

Drożej za śmieci

Ślub humanistyczny – czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?