Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: Nowi aktorzy w zespole Teatru im. C. K. Norwida

Czwartek, 23 września 2021, 8:20
Aktualizacja: 12:21
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
Powiększyła się artystyczna część etatowej drużyny Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Dyrektor Tadeusz Wnuk zatrudnił dwóch aktorów: Jakuba Głukowskiego i Tomasza Marczyńskiego.

Jakub Głukowski (rocznik 1994) jest absolwentem wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2020). Telewidzowie Polsatu mogli go dostrzec w roli doktora Iwańskiego, lekarza stażysty w Szpitalu Powiatowym w Jabłonowie w serialu kryminalno-obyczajowym “W rytmie serca” (2017–2019) w reżyserii Piotra Wereśniaka. Występował też gościnnie w “Lekarzach na start” (2017), “Komisarzu Alexie” (2017), “Drugiej szansie. Piątym sezonie” (2018) i “Korona królów” (2020). Role w spektaklach “Jutro zawsze będzie jutro” w reż. Wojciecha Kościelniaka i “Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” Davida Fostera Wallace'a w reż. Aleksandry Popławskiej przyniosły mu dwie nagrody na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2019) – Nagrodę Grupy Toya za “ wyjątkowe wrażenia audialne” oraz Nagrodę Publiczności dla najbardziej elektryzującego aktora.

Tomasz Marczyński (rocznik 1993) ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2018). Ma na swoim koncie gościnne występy w serialach, w tym “Na sygnale” (2018), “ Dziewczyny ze Lwowa” (2018), “ Barwy szczęścia” (2018) i “Leśniczówka” (2019). W 2015 grał w łódzkim Centrum Kultury Niezależnej Teatrze Szwalnia i Stowarzyszeniu Teatralnym “Chorea”. U Mariusza Grzegorzka wystąpił w roli Burna w spektaklu “Diabeł, który…” Johna Osborne'a (2016). Z kolei Małgorzata Bogajewska zaangażowała go do roli Razumichina w “Zbrodni i karze” Fiodora Dostojewskiego w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (2016) i w rolach: Angele, Żorża, Młota i Kosta w “Beczce prochu” Dejana Dukovskiego w Teatrze Ludowym w Krakowie (2017). Współpracował także z warszawskimi teatrami: Kamienica, Polskim i Teatrem Ochoty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamiątki po orkiestrze z dawnej "dywanówki"

Zespół Agat olśnił Wrocław

Muzeum pełne kwiatów

Czytaj również

Noc bibliotek

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Dramat relacji i skandal XIX wieku (recenzja)

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Dzieci przebadane i co dalej?

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Co u młodych duchem?

Serce pod Śnieżką