Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Nowe tablice MZK

Poniedziałek, 16 maja 2022, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: MZK
Fot. Użyczone/MZK
Będą nowe tablice informacyjne na przystankach „czerwoniaków”. Już przed wakacjami powinna się ukazać również aplikacja z interaktywną mapą kursów autobusowych.
System informacji pasażerskiej zaczęliśmy wdrażać w naszej firmie w 2012 roku - mówi Michał Palewicz, główny ekonomista jeleniogórskiego MZK. - Od tego czasu zamontowaliśmy na przystankach 19 tablic elektronicznych, informujących o godzinach odjazdów naszych autobusów. Niektóre są już wysłużone i wymagają wymiany. Chcemy wymienimy pięć najstarszych, między innymi na Podwalu, przy tak zwanej Małej Poczcie i przy zabobrzańskim rondzie WOŚP. Postaramy się to uczynić zaraz po wakacjach.

Spośród 19 działających tablic osiem posiada przyciski, uruchamiające dla osób niedosłyszących informację dźwiękową. Z głośniczków automat czyta aktualny rozkład jazdy. Jakość nagrań jest bardzo wysoka, a dźwięk wyraźny.

Być może już przed wakacjami pasażerowie będą mogli korzystać w swoich telefonach z aplikacji z interaktywną mapą pokazującą w trybie rzeczywistym lokalizację wszystkich kursujących autobusów.

Niezależnie od tego każdy przystanek autobusowy posiada naklejkę z kodem QR. Po jego zeskanowaniu na smartfonach pojawia się wirtualny rozkład jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Czytaj również

Wiatr łamał drzewa

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Czytelnik: Miasto jest za bogate?

Dzień Smerfa

Synoptycy: Burze, ulewny deszcz i silny wiatr

Dwie nastolatki pomazały ściany

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Dzień Opawiaka

Ścieki w Kamiennej