Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 21 stycznia
im. Agnieszki, Jarosława

Jelenia Góra: Nowe latarnie nie świecą

Niedziela, 22 listopada 2020, 6:03
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Kiedy będą działały latarnie uliczne na ul. Podchorążych – pyta nasz Czytelnik, pan Mieczysław (dane do wiadomości redakcji). Lampy zostały zamontowane kilka miesięcy temu i ciągle nie świecą.
Kilka miesięcy temu na ulicy Podchorążych wymieniono latarnie uliczne – mówi nasz Czytelnik. - Już w trakcie prac sposób prowadzenia inwestycji budził moje wątpliwości, które potwierdziły się po jej zakończeniu. Latarnie pierwszego dnia po zapaleniu migały. Dzień później pojawiła się ekipa i lampy świeciły, ale tylko przez kilka godzin. Obecnie z około 30 wymienionych latarni ulicznych, palą się tylko dwie. Już w czasie wakacji zgłaszałem ten problem w magistracie i usłyszałem, że jest awaria okablowania i że zostanie to naprawione. Jednak do dzisiaj tego nie zrobiono.
W Jeleniej Górze od kilku miesięcy trwa bardzo intensywna wymiana oświetlenia ulicznego, co – przejściowo – powoduje w niektórych punktach (na odcinkach niektórych ulic) pewne kłopoty i wyłączenia - wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Ich źródłem jest m.in. fakt, że ze względów technologicznych i harmonogramów robót nie zawsze jest możliwe w jednym czasie dokonać wymiany słupów i lamp równolegle z wymianą okablowania, skrzynek sterujących, itp. Awarie są usuwane na bieżąco, przy czym kryterium pierwszeństwa wynika przede wszystkim z natężenia ruchu (pieszego i drogowego) w poszczególnych miejscach. Niemniej każda, nawet pojedyncza lampa przy krótszych i mniej obciążonych ruchem ulicach będzie w miarę możliwości doprowadzana do pełnej sprawności - informuje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapadlisko na drodze w Łomnicy

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne zostaje w Karpaczu

Remont tunelu od wiosny

Czytaj również

Remont alei Wojska Polskiego potrwa znacznie dłużej

Zapowiadają karkonoskie veto

SM z dronem antysmogowym

Uchwała o podwyżce cen za śmieci unieważniona przez RIO

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Posłanka KO: Trybunał Stanu dla rządzących

Co z wieżą ruin kościoła?

Powstała poradnia covidowa

Karkonoskie veto