Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Szklarska Poręba: Nowa tablica informacyjna na Zbójeckich Skałach

Czwartek, 25 listopada 2021, 8:19
Autor: WAC
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny "Pod Szrenicą"
Tablica z informacjami o historii tego miejsca została zamontowana pod Zbójeckimi Skałami w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Zbójeckie Skały to grupa skalna w Górach Izerskich nad Szklarską Porębą Dolną. Przed wojną ten rejon miasta był bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. U podnóża Zbójeckich Skał funkcjonowała gospoda, przekształcona później w schronisko Moltkefelsbaude. Atrakcją okolicy była też niewielka wieża widokowa.

W okresie powojennym miejsce to stało się nieco zapomniane, lecz po wybudowaniu tam platformy widokowej ponownie przeżywa renesans. Dlatego Towarzystwo Przyjaciół Szklarskiej Poręby wystąpiło z pomysłem umieszczenia w pobliżu Zbójeckich Skał tablicy przypominającej ciekawą historie tego miejsca. Została ona zamontowana we wnęce starego pomnika feldmarszałka, który został zniszczony po II wojnie światowej.

Z pomysłem montażu tablicy występowałem już przy okazji wytyczania Szlaku Walońskiego w 2010 roku ale propozycja pozostała bez odzewu - mówi Robert Kotecki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Szklarskiej Poręby i jednocześnie radny Rady Miejskiej. - Ówczesne władze miasta traktowały nas bardziej jak konkurencję, a nie potencjalnych partnerów, więc nic z tego nie wyszło. Cieszę się, że teraz, dzięki wsparciu burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa udało uzyskać wszystkie niezbędne zgody i tablica jest już na miejscu. Dziękuję przy tej okazji przedstawicielom Nadleśnictwa Szklarska Poręba za okazaną pomoc i życzliwość, kierownikowi i pracownikom MZGK za fachowy montaż oraz Referatowi Promocji za pomoc w sprawach proceduralnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie audi

Dzień Podchorążego

Koszykarskie mistrzostwa

Czytaj również

Ograniczenia w urzędzie

Podwyżki dla starosty i radnych

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Ślub humanistyczny – czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Mieszkańcy nie zawiedli

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi