Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Nowa dyrektorka ZTA

Czwartek, 17 czerwca 2021, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. UM JG
Prezydent Jeleniej Góry zdecydował o powołaniu Małgorzaty Nauki na stanowisko dyrektorki Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

Do konkursu, ogłoszonego w kwietniu tego roku, zgłosiło się 10 kandydatów. 7 z nich przeszło pomyślnie etap formalny i zostało zaproszonych do rozmów. Kandydatów oceniała 9-osobowa komisja, złożona z przedstawicieli Prezydenta Miasta (3 osoby), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2 osoby), stowarzyszeń (2 przedstawicieli Polskiego Ośrodka Lalkarskiego „Unima”) oraz załogi teatru (2 osoby). Komisja niemal jednogłośnie zdecydowała, że najlepszą kandydatką jest Małgorzata Nauka. Otrzymała 8 głosów - informuje Urząd Miasta.

W ocenie komisji konkursowej Pani Małgorzata Nauka przedstawiła najbezpieczniejszą pod względem merytorycznym i artystyczno-programowym koncepcję funkcjonowania Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górz. Komisja wzięła też pod uwagę doświadczenie kandydatki, szczególnie w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych oraz bardzo dobrą znajomość środowiska.

Ostateczną decyzję w sprawie powołania podejmuje prezydent Jeleniej Góry.

Pani Małgorzata Nauka zna specyfikę tego teatru bardzo dobrze, gdyż pracuje w nim od wielu lat. Wygrała konkurs zdecydowanie, co tylko potwierdza, że jest to właściwa kandydatka – powiedział prezydent Jerzy Łużniak.

M. Nauka jest magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Kierunek ten kończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyła też szereg szkoleń. W cieplickim teatrze (teatr kilkakrotnie zmieniał nazwę) pracuje od 1994 roku. Wcześniej pracowała we Wrocławskim Teatrze Lalek. Od 2009 roku jest kierownikiem administracyjnym Zdrojowego Teatru Animacji. W okresie swojej pracy, zrealizowała kilkanaście projektów: koncertów, recitali oraz warsztatów.

Zastąpi na tym stanowisku swojego męża Bogdana Naukę, wieloletniego dyrektora ZTA, który zmarł jesienią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaśpiewała Frąckowiak

Skok w blok wystartował

Tak się nie parkuje

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Z klasyką przez Polskę

Kolizja na skrzyżowaniu

Zaczytaj się z Jelonką .com

Zderzenie czterech samochodów

Rondo do końca wakacji  

Spotkanie PiS zakłócone

Wystąpili po sąsiedzku

Rządy PO w praktyce