Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Szklarska Poręba: Nowa baza jak marzenie

Sobota, 19 czerwca 2021, 7:05
Autor: WAC
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Po trwających prawie rok pracach budowlanych oficjalnie otwarto nową bazę Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szklarskiej Porębie.

Nowa baza MZGK mieści się w obiekcie przy ul. 1 Maja, gdzie przez wiele lat funkcjonowała Strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, a następnie Straży Granicznej. Koszt adaptacji budynku wyniósł ponad 9,2 miliona złotych. Środki te pochodziły z budżetu Szklarskiej Poręby oraz jeleniogórskiego ZIT – u.

Warunki pracy pracowników MZGK, jak i obsługi klientów w nowej bazie są o niebo lepsze niż w poprzedniej. Budynek mieści biura i pomieszczenia socjalne (szatnie z umywalniami, jadalnia). W obiekcie wykonana została nowa klatka schodowa oraz zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Wybudowano też czterostanowiskowy budynek warsztatowy i trzy wiaty.

Trudno dziś opisywać warunki pracy w starej bazie, bo nie chce się wierzyć, że w takich warunkach można w ogóle pracować - mówi kierownik MZGK Michał Malski. - Tym bardziej, że w ostatnim roku dotknęły nas dwa pożary, które jeszcze pogorszyły sprawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rządy PO w praktyce

GOPR podsumowuje półmetek wakacji  

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Czytaj również

Rondo do końca wakacji  

Na S3 budują wiadukty

Spotkanie PiS zakłócone

Żywioł spustoszył gminę

Trudny sezon pszczelarzy  

Ze wsparciem Powiatu

Dla turystów w Dąbrowicy

Tak się nie parkuje

Skok w blok wystartował