Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

JELENIA GÓRA: Niszczyciele na Wzgórzu Kościuszki

Czwartek, 7 lutego 2008, 9:26
Aktualizacja: 10:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ławki, na których do niedawna można było usiąść i odpocząć na skwerku przy profilu Karkonoszy, istnieją tylko w części. Ktoś odkręcił deski siedzeń. Została tylko konstrukcja i oparcia.

Ławki ustawiono tam dwa lata temu, kiedy w parku na Wzgórzu Kościuszki urządzono ścieżkę edukacyjną. Odnowiono także wówczas zniszczony granitowy profil Karkonoszy zamontowany w tym miejscu w 1902 roku przez Towarzystwo Karkonoskie (Riesengebirges Vereins).

Niestety, wzmocniona konstrukcja ławeczek nie oparła się wandalom i złodziejom, którzy ostatnio regularnie kradną deski z siedzisk. Jeszcze kilka tygodni temu były niemal w komplecie, teraz zniknęły ze wszystkich ławek na skwerze. Zniszczone są także pozostałe siedziska.

Straty spowodowane przez wandali w parkach, którymi zarządza Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie. Chuliganów nie jest w stanie upilnować straż miejska, która – co przyznać trzeba – regularnie patroluje alejki na Wzgórzu Kościuszki. Przestępcy działają pod osłoną nocy. Park nie jest zamykany. Nie ma też specjalnego dozoru. Nie działa także oświetlenie zamontowane tu jeszcze w ubiegłym wieku. Lampy zostały wytłuczone, a instalacja - rozkradziona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie żyje Adam Blicharski

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Budowa bez zagrożenia

Czytaj również

Ministerialne wsparcie

Dachowanie skody

Będzie bezpieczniej przy Polanie

W geście solidarności

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Grota Roweckiego i Ptasia bez wody

Uczciwi znalazcy

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Bez przełomu w sprawie oczyszczalni