Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Jelenia Góra: Niezwykły koncert na Górze Szybowcowej

Wtorek, 28 września 2021, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Pochodzący z Jeleniej Góry Maciej Obara, wystąpił ze swoim kwartetem podczas Krokus Jazz Festiwalu. Miejscem koncertu był hangar Aeroklubu Jeleniogórskiego na Górze Szybowcowej, co dodało klimatu podczas występu.

W skład Maciej Obara Quartet wchodzą również Dominik Wania (fortepian), Ole Morten Vagan (kontrabas) i Gard Nilssen (perkusja).

Kwartet Obary jest zespołem wyjątkowym, który tworzy muzykę wielowarstwową. To sojusz niezwykle indywidualnych osobowości, instrumentalistów, którzy oddali się współpracy w grupie, jednocześnie potrafiąc odnaleźć przestrzeń do własnej ekspresji. Doskonałą równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, oscylującego między liryzmem i wybuchowością, stanowi Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu. Wania po ukończeniu z wyróżnieniem krakowskiej Akademii Muzycznej odnalazł swoją ścieżkę w muzyce jazzowej. Już od pierwszego spotkania młodych artystów w zespole Tomasza Stańki było jasne, że impulsywnego i otwartego saksofonistę oraz introwertycznego i analitycznego pianistę połączy głębokie muzyczne porozumienie. Hołd dla Stańki artyści oddają w utworze zamykającym album „Three Crowns”. To elegijna ballada autorstwa Obary, zatytułowana „Mr. S”, która bliska jest charakterem słynnej „Balladynie” - podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyka Mozarta w Filharmonii Dolnośląskiej  

Pamięci Bogdana Nauki

Dzień Tolerancji w ZSOiT

Czytaj również

Podwyżki podatków lokalnych

MPGK odśnieża

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wspaniały spektakl muzyczny

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Podwyżki dla starosty i radnych

Szóstoklasista SP7 z nagrodą aktorską

Jubileusz Artystycznej Galerii Izerskiej

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?