Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: Niezwykłe „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 11:38
Aktualizacja: 11:50
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, kształcących się w kierunku fototechnik oraz w fotografii, zaprezentowane zostały na wystawie „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej. Otwarto ją w piątek (25.04), a oglądać ją można do końca maja br.

Na wystawie są prace powstałe w różnych technikach, cechujące się dużą pomysłowością i wyobraźnią tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania.

- I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń – wymieniają organizatorzy wystawy.

Nie pierwszy raz uczniowie „Rzemiosł” biorą udział w wystawach oraz konkursach fotograficznych i zdobywają na nich nagrody i wyróżnienia. Przykładem mogą być ostatnie prace Nikoli Kozak i Macieja Popioła, które otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Fot-on.

- Wystawa ma na celu z jednej strony pokazanie obecnych możliwości młodych twórców, a z drugiej zachęcić do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad eksponowanymi pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej (I piętro) – dodają organizatorzy.

W wystawie wzięli udział: Agnieszka Bogdan, Aleksandra Caban, Patrycja Ciesiulewicz, Agata Grasza, Paulina Dzika, Nikol Imiołek, Katarzyna Jastrząb, Katarzyna Kołdys, Nikola Kozak, Justyna Kuleta, Agata Lasiowska, Anna Oleksy, Mateusz Pietrukaniec, Maciej Pomykalski, Maciej Popioł, Aneta Potaś, Weronika Sójkowska, Nicol Szajkowska, Patrycja Stachów, Kamila Szpala, Agata Śliwa, Tomasz Taf, Katarzyna Truszyńska, Ewelina Wiśniewska, Tomasz Wiśniewski, Karolina Wrzesińska i Katarzyna Zmysłowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kasyno zlikwidowane

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Rośnie stan wód w rzekach

Czytaj również

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

W planach remont ulicy

KPSW w trosce o przyrodę

Sprzątanie Ochotnicy

Ogród Japoński otwarty!  

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Dzień Położnej

Przewodniczący rezygnuje

Świętowały przedszkolaki