Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Polska: Niezbędne akcesoria dla naszego kota

Wtorek, 17 maja 2022, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: ts
Fot. ts
Jeśli niedługo w twoim domu zamieszka kot, dobrze przygotuj się na przybycie miauczącego czworonoga. Skompletuj wyprawkę, na którą będą składać się gadżety do zabawy, ale też niezbędne akcesoria do karmienia i pielęgnacji zwierzaka. Podpowiadamy, co warto kupić, aby kot jak najlepiej czuł się pod twoim dachem.

Kuweta i zapas żwirku
To właśnie od kociej toalety powinieneś zacząć kompletowanie wyprawki dla zwierzaka. Kot musi czuć się w niej dobrze – powinna mieć ona odpowiedni rozmiar, tak aby bez problemu mógł on załatwiać tam swoje potrzeby. W sklepach znajdziesz kuwety z sitem ułatwiającym ich czyszczenie i opróżnianie, ale też modele kryte – są one zabudowane i mają drzwiczki.

Równie ważne jak kuweta jest jej wypełnienie. Zdecydowanie lepiej niż piasek sprawdzi się żwirek. Dobrze pochłania on wilgoć oraz zapachy i można ekspresowo usunąć go z kociej toalety. Do utrzymania higieny w kuwecie przyda się np. żwirek silikonowy.

Miski dla kota
Wybranie miski dla kota może zająć ci nieco czasu – także ze względu na to, że występują one w tak wielu wariantach kolorystycznych. Ponadto zwierzak może nie zaakceptować kupionego przez ciebie modelu. Niektóre koty odmawiają picia i jedzenia z misek metalowych, a inne z plastikowych.

Wybierając miski dla kota, możesz zdecydować się na takie, które są umieszczone na stelażu. W sklepach są dostępne także modele ceramiczne i poidła-fontanny z przepływającą wodą. Jednak postaw przede wszystkim na taką miskę, która będzie dość szeroka i pojemna – tak, aby kot mógł wygodnie pić z niej wodę czy jeść posiłek.

Wygodny transporter
Chcąc przewieźć kota w samochodzie, zabrać go ze sobą na wakacje czy do weterynarza, musisz najpierw kupić dla niego odpowiedni transporter. Na pewno nie raz widziałeś urocze, wiklinowe akcesoria do transportowania zwierząt. Jednak nawet mimo tego, że zwierzakowi może być w nich wygodnie, to są one niepraktyczne i nieporęczne.

Lepiej spisują się transportery z tworzyw sztucznych. Są lekkie, mają ergonomiczny kształt, zapewniają kotu odpowiednią wentylację, a w niektórych z nich znajdują się także poidła dla zwierząt. Natomiast jeśli jesteś rowerzystą, warto, abyś zaopatrzył się także w kosz do transportu zwierzaka stworzony specjalnie z myślą o montażu na bagażniku.

Kocie zabawki i drapak
Każdy kot uwielbia zabawę, a ponadto zwierzaki te są urodzonymi łowcami. Dlatego dużo radości sprawiają im nakręcane, uciekające myszki, na które będą mogli polować. Zwierzęta te potrafią też dłuższy czas bawić się zabawkami z dzwoneczkami czy ze sznurkiem. Dobrym pomysłem jest również kupienie kociego domku, gdzie pupil będzie mógł się schować.

Natomiast jeśli chcesz ochronić swoje meble przed zniszczeniem, nie zapomnij o drapaku. Może to być prosty model zawieszany na ścianie, większy słupek czy półokrągła, wygięta deska.

Legowisko
Niektóre mruczące czworonogi lubią spać w specjalnie przygotowanych dla nich legowiskach, a inne jako miejsce wypoczynku wybierają sobie najróżniejsze zakamarki w domu. Są koty, które śpią tylko na wybranym przez siebie fotelu, w ciasnym kącie czy pod stołem. Mimo tego, jeśli zwierzak ma zamieszkać w domu, warto kupić mu legowisko. Na początku może to być tani, prosty model, który pozwoli sprawdzić preferencje kota.

Akcesoria do pielęgnacji kotów
Zainwestuj w dobrą szczotkę lub grzebień, który ułatwi ci pielęgnację sierści zwierzaka. Nie zapomnij też o tym, że szczególnej troski wymagają kocie pazury. Dlatego kup specjalne nożyczki albo pilnik elektryczny.

Aby akcesoria dla kota jak najlepiej przysłuży się zwierzęciu i by ułatwiły ci opiekę nad nim, wybieraj produkty od sprawdzonych marek. Znajdziesz je między innymi w sklepie www.krakvet.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Klasyki w Jeleniej Górze

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Czytaj również

Zlot krasnali

Ścieki w Kamiennej

Czas na emeryturę

Tak nie parkujemy!

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Kowarskie Stragany z muzyką i zabawą

Miasto oczami dzieci

Dzień Psa

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego