Zalogowanych: 7

Superliga: Nieudana wyprawa do Szczecina

Niedziela, 5 stycznia 2014, 6:03
Aktualizacja: 6:07
Porażką piłkarek ręcznych KPR–u Jelenia Góra zakończył się pierwszy mecz o punkty w PGNiG Superlidze rozgrywany w 2014 roku. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak przegrały wyraźnie ulegając na wyjeździe Pogoni Baltica Szczecin 22:28.

Początek meczu należał do naszych zawodniczek, które w 6. minucie prowadziły 5:3. Chwila przestoju przyjezdnych, bardzo dobra dyspozycja szczecińskiej bramkarki i kilka minut później na tablicy wyników było już 8:5 dla Pogoni. Jeleniogórzanki nie rezygnowały i zdołały doprowadzić do remisu 8:8, ale ostatecznie na przerwę schodziły z trzybramkową stratą przy stanie 11:14. W drugiej części spotkania rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie nie pozwalając naszym szczypiornistkom na złapanie właściwego rytmu. KPR przegrał cały mecz 22:28 ponosząc szóstą porażkę w bieżących rozgrywkach.

Pogoń Baltica Szczecin – KPR Jelenia Góra 28:22 (14:11)

Pogoń: Płaczek, Szywerska –Huczko 3, Jakubowska 1, Sabała 3, Stachowska 4, Cebula 4, Ivanova Agova 4, Piontke, Duran, Królikowska, , Justyna Szulc, Stasiak 7, Fornalik, Yashchuk 2

KPR: Kozłowska –Wiertelak 8, Żakowska 3, Wesoławska, Mączka 1, Mączka 5, Użar 1, Buklarewicz 2, Winiarska, Marta Dąbrowska 2, Martyna Michalak