Wojcieszyce: Nieudana inauguracja Woskaru

Niedziela, 16 sierpnia 2009, 20:24
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2009, 14:51
Autor: ahawer
Robert Ignaciak
Nie udała się inauguracja w lidze okręgowej zespołowi Marcina Ramskiego. Woskar Wojcieszyce Szklarska Poręba uległ na własnym boisku Olimpii Kowary 1:3 (1:3).

Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Wojcieszycach nie żałowali przybycia. Mecz mógł się podobać, a szczególnie żywiołowa i dobra gra obu drużyn w pierwszej połowie, która praktycznie ustawiła końcowy wynik.

Już w 8 minucie Larysz ze środka pola kopnął prostopadłą piłkę do Gawlika i ten z rogu, z około 16 metrów posłał piłkę w długi róg bramki. Radość Wojcieszan nie trwało długo. Dwie minuty później piłkę lecącą wzdłuż linii bramki zamienił na gola Hobgarski. Od tamtej pory Olimpia utrzymywała już optyczną przewagę na boisku. Ku uciesze kowarskich fanów Kamil Kosek w 39 minucie Kamil Kosek popisał się ładną, samodzielną akcję i strzałem z dystansu
Zdobywa bramkę na 2:1 dla gości. Trzy minuty później Marcina Stankiewicza pokonuje Mateusz Kraiński, który nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy w derbach powiatu jeleniogórskiego.
Druga połowa spotkania nie była już tak ciekawa, jak pierwsza, bo nie zaowocowała w bramki. Mimo tego, obie ekipy walczyły do ostatniego gwizdka. W 63 minucie szansę na zdobycie kontaktowego gola zmarnował popularny „Lary”, kiedy to „huknął” z 18 metrów prosto w bramkarza. Siedem minut później Woskar wykonywał rzut wolny, Krzysztof Jahn trafił prosto w słupek, dobijał jeszcze Kudyba i... z trudem wybronił się Szaraniec. W 79 minucie Larysz przeprowadził ładną akcję pod pole karne gości, jak twierdził był faulowany, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Olimpia mogła już tylko bronić wyniku i próbować grac z kontry. Woskar podjął w drugiej połowie walkę, lecz dobra postawa kowarskich defensorów na nie wiele im pozwoliła.
Mecz zakończył się przewagą dwóch bramek dla Kowar.

- Nie mam kogo wyróżnić, graliśmy słabo, szczególnie pierwszą połowę. Tarczyński wprowadził w naszą grę nieco ożywienia, ale mecz pechowo dla nas zbyt szybko się ułożył. Uważam, że zapłaciliśmy frycowe, nie jesteśmy jeszcze ograni w okręgówce. Nie będę ukrywał, że gramy o utrzymanie, ale na pewno będziemy walczyć w każdym meczu o punkty i nie odpuścimy nikomu – powiedział Jelonce po meczu grający prezes Woskaru – Krzysztof Jahn.

Woskar Wojcieszyce Szklarska Poręba – Olimpia Kowary 1:3 (1:3)

Woskar: Stankiewicz – Hutnik, Jahn (69' Masłowski), Larysz, Hornicki, Kandyba, Wryszcz, Tkacz (46' Tarczyński), Misiura, Gawlik, Maczek (80' Stefanowicz)

Olimpia: Szaraniec – Kosek, Czusa, Ożóg, J. Hobgarski , P. Hobgarski, Maciejski, Jacak (87' Bednarz), Ciesielski, Szujewski, Kraiński