Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Niespodzianki nie było

Niedziela, 4 listopada 2018, 19:34
Aktualizacja: 21:56
Koszykarki MKS–u MOS Karkonoszy miały dzisiaj (4.11) przed sobą trudne zadanie, bowiem po pogromie w poprzedniej kolejce (31:112 w Sosnowcu), podejmowały w hali przy ul. Sudeckiej liderki z Chrobrego Głuchołazy. Tym razem podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza spisały się znacznie lepiej, ale i tak musiały uznać wyższość rywalek.

Już na początku meczu widać było, że przyjezdne nie zamierzają odpuszczać w starciu z ekipą znajdującą się na przeciwnym biegunie tabeli I ligi. Po kilku minutach gry było 0:6, następnie 1:10, a w 9. minucie 9:22. W drugiej odsłonie podopieczne Tadeusza Widziszowskiego nadal powiększały przewagę i w 11. minucie było już 13:29. Przed przerwą gra się wyrównała, ale przyjezdne cały czas miały przewagę kilkunastu punktów. Po zmianie stron Chrobry kontrolował przebieg meczu i przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było 42:62. W decydującej kwarcie jeleniogórzanki na chwilę zbliżyły się do rywalek, a na niespełna 4 minuty przed końcem było 53:66. W końcówce liderki z opolskiego poprawiły rezultat i mecz zakończył się porażką Karkonoszy 57:76.

W następnej kolejce MKS MOS zagra w Wodzisławiu Śląskim z miejscową Olimpią, a przed własną publicznością zagra 18.11 o godz. 17:00 z AZS PK Kraków.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry Basket Głuchołazy 57:76 (11:24, 12:16, 19:22, 15:14)
MKS: Walczak 18, Gałka 12, Feja 8, Klementowska 7, Karaś 6, Hałubek 6, Michniewicz.
Chrobry: Majka 16, Deko 11, Piędel 10, Misiek 8, Canert 8, Dobrowolska 7, Kucharska 6, Kulak 6, Witkoś 4.