Zalogowanych: 23

Jeżów Sudecki: Niespodzianka była blisko...

Środa, 9 czerwca 2021, 10:30
Aktualizacja: 10:40
Zamykający tabelę IV lig (gr. zachodniej) Lotnik Jeżów Sudecki podejmował w 31. kolejce Apis Jędrzychowice. Ekipa Artura Milewskiego nie była faworytem spotkania, ale niedawno wyeliminowała Apis w półfinale okręgowego Pucharu Polski, więc kibice jeżowian liczyli na kolejną niespodziankę. Było bardzo blisko...

Lotnik rewelacyjnie rozpoczął spotkanie, bowiem już w 4. minucie po golach Suchaneckiego i Piwińskiego prowadził 2:0. W 7. minucie gola kontaktowego zdobył Kurianowicz, ale w 20. minucie po trafieniu Kiecia było już 3:1. W 39. minucie goście ponownie złapali kontakt dzięki bramce Kurianowicza, a chwile później mogli wyrównać, jednak rzut karny wybronił Jarosz. Po zmianie stron Lotnik podwyższył prowadzenie na 4:2 - w 49. minucie gola strzelił Suchanecki. Zespół spod granicy polsko-niemieckiej nie składał jednak broni i ambitnie walczył do końca. W 55. i 61. minucie na listę strzelców wpisał się Bystryk i zrobiło się 4:4. W 66. minucie swój zespół osłabił Białkowski, który ujrzał czerwoną kartkę (za dwie żółte), więc przyjezdni nabrali wiatru w żagle i walczyli dalej o zwycięstwo. W 75. minucie dopięli swego i dzięki trafieniu Machowskiego mecz zakończył się wynikiem 4:5.

Lotnik Jeżów Sudecki - Apis Jędrzychowice 4:5 (3:1)

Lotnik: Jarosz - Zawadzki (46' Niemirski), Suchanecki, Piwiński (65' Czpakowski), Kieć, Górski, Górgul, Białkowski, Saniuk, Proietti (46' Orzeszko), Michałek.
Aftyka - Piechno, Machowski, Woźny, Woźniczka, Rachański, Kościuk, Bystryk, Medyński, Janczak, Kurianowicz.

Lotnik z dorobkiem 15 punktów zamyka tabelę IV ligi, grupy zachodniej. Apis jest na 3. miejscu (58 pkt.). W następnej kolejce (12.06, godz. 17:00) jeżowianie zagrają w derbach z Karkonoszami Jelenia Góra (stadion przy ul. Złotniczej).