Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Niemoc przełamana!!!!

Środa, 24 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 stycznia 2007, 23:19
Arcyważne zwycięstwo odniosły koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra pokonując w XVI kolejce PLKK Polfę Pabianice 50:46. Tym samym jeleniogórzanki przełamały serię sześciu ligowych porażek z rzędu.

Mecz Kolegium z Polfą miał kluczowe znaczenie dla losów walki o awans do pierwszej ósemki przed fazą play – off, co daje spokojne ligowe utrzymanie. Oba zespoły były świadome olbrzymiej stawki spotkania i napięcie nerwowe chwilami paraliżowało ich poczynania na parkiecie. Ilością błędów popełnionych przez koszykarki można by obdzielić kilka meczów. Zarówno Polfa jak i KK zagrały także z bardzo słabą skutecznością (m.in. 42 i 40% celnych rzutów za dwa punkty z gry).

Pojedynek rozpoczął się z ponad 20 minutowym opóźnieniem, ze względu na spóźnienie ekipy retransmitującej go telewizji TVP Sport. Niespodzianką w zestawieniu pierwszej piątki KK była obecność Doroty Arodź. Zawodniczka ta zdobyła pierwsze cztery punkty dla gospodyń. Pierwsza odsłona stała pod znakiem lekkiej przewagi Polfy, w szeregach której, brylowała reprezentantka Senegalu Aya Traore. Zryw KK w końcówce pozwolił mu zremisować tę część gry po 19. W drugiej odsłonie jeleniogórzanki ogarnęła niemoc w ataku. Gospodynie, a zwłaszcza Amerykanki Jocelyn Penn i Keila Beachem pudłowały nawet z pod samego kosza.

W rezultacie KK w drugich dziesięciu minutach zdobył jedynie sześć oczek i do przerwy przegrywał 25:31. Po zmianie stron gospodynie zagrały kombinowaną obroną strefową 2-3, czym zupełnie wybiły z uderzenia swoje przeciwniczki, które miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem kolejnych punktów.

Na początku czwartej kwarty dzięki punktom Edyty Błaszczak (zawodniczka ta otrzymała wreszcie od jeleniogórskich szkoleniowców szansę na dłuższy pobyt na parkiecie) KK doprowadziło do remisu po 42. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Decydujący cios Polfie, przy stanie po 46 zadała Sabrina Scott, trafiając za dwa punkty i celnie wykonując rzuty wolne. - Miałyśmy więcej szczęścia niż rozumu – podsumowała grę Kolegium rozgrywająca Magdalena Gawrońska. Koszykówka to gra błędów, to my tego dnia popełniliśmy ich mniej i dlatego wygrałyśmy.

<b>Kolegium Karkonoskie – Polfa Pabianice 50:46 (19:19, 6:12, 13:9, 12:6)</b>

<b>KK:</b> Małaszewska 12, Arodź 10, Scott 10, Penn 8, Błaszczak 4, Bogdan 4, Beachem 2, Myćka, Wójcik, Gawrońska.